Byla to naše pacientka, která se vracela z dovolenky,“ popsala redaktorům Karvinského deníku děj jedna ze zaměstnankyň Hornické nemocnice. Podle jejich slov je na celé události nejhorší fakt, že k útoku došlo kolem půl páté odpoledne, kdy se před nemocnicí vyskytovalo větší množství lidí, kteří se v té chvíli vraceli z návštěv svých blízkých ležících právě v této nemocnici.

„Zaregistrovali jsme po otištění vašich článků častější výskyt hlídek strážníků v této lokalitě. Ovšem dnes už je situace jako byla, na strážníka jen tak nenarazíte,“ povzdechla si žena. Přepadená jednašedesátiletá žena utrpěla při tomto útoku četné pohmožděniny po celém těle a kolem oko má podlitinu. „Mladíci do ní strčili. Poté, co upadla na zem, začali do ní kopat. Kabelku si žena dokázala ubránit. Kriminalisté na případu dělají, bohužel se nám nepodařilo získat popis od poškozené. Nyní se shromažďují indicie svědků, které se v místě pohybovali,“ popsala mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Podle ní jsou ale útoky, které se odehrají v Karviné–Novém Městě, z 90 procent úspěšně objasněny. „Den poté byla u házenkářské haly přepadena další žena. Poslední dobou je mladým útočníkům jedno, jestli je den nebo noc a jestli jsou kolem lidé. Jsou agresivní a převážně se dobře maskují kapucemi nebo kuklami. Je jedno, zda se oběť nachází někde v ulici, nebo v herně či baru. Podstatné je, aby oběť byla slabší. Proto jsou také častěji přepadávany starší ženy nebo nezletilé děti.

Ženy okrádají o kabelky a děti pak o mobily, nebo kola,“ dodala mluvčí. Policisté lidem radí, aby se ženy vyhýbaly tmavým místům a nestávaly se tak hlavním terčem útoků maskovaných lupičů, kteří si brousí zuby na obsah jejich kabelek. „Ženy by měly tašky držet raději pod paží, nenechávat je jen volně v ruce a nenosit s sebou větší obnos peněz ani napsané PIN kódy svých bankovních karet. Usnadňují tímto zlodějům přístup k uloženým penězům,“ objasnila policejní mluvčí.