"Kontroly jsou pravidelné a velmi časté, ale tato byla cílená – máme totiž opakované signály od občanů o tom, že právě na této diskotéce bývají často podnapilí mladí lidé do 18 let. Výsledky jsou jasné – pět mladých do 18 let nafoukalo a naši strážníci je předali k řešení státní policii,“ přiblížil motivaci a výsledky primátor města Karviné Tomáš Hanzel, který kontrolu vyvolal a sledoval na místě.

Strážníci dnes po půlnoci na diskotéce legitimovali 27 nezletilých od 15 do 18 let, z toho pět nafoukalo a jevilo známky mírné opilosti – jeden z pětice měl dokonce 1,12 promile. Všech pět mladíků skončilo na služebně Policie České republiky, kde měli podat vysvětlení. Na diskotéce nebylo žádné dítě do 15 let. Letos je to nejvyšší počet odhalených opilých mladistvých při kontrole v jednom nočním podniku, nahodilé kontroly po barech a diskotékách ve městě budou rozhodně pokračovat a vedení města je bude vyvolávat ještě častěji.

Kuriozita z dnešní kontroly: jako prvního požádali strážníci o průkaz mladíka, který před nimi okamžitě začal zběsile utíkat. Když ho chytili, nenafoukal vůbec nic, jen přiznal, že se bojí rodičů, protože je mu patnáct a neřekl jim, že na diskotéku tak pozdě jde.

Dnešní noční přepadovka byla už 16. letošní kontrolou. Městská policie Karviná spolu s policií republikovou a pracovníky magistrátního odboru sociálně právní ochrany dětí kontrolují velmi často bary, noční kluby a diskotéky, ale také herny v různých časech města tak, aby prověřili, zda mladiství pijí alkohol, kdo jim ho podává a zda mladí lidé nehrají na automatech nebo nechodí za školu.