Ve svahu na Okružní ulici na Šumbarku se srazila nákladní avia s osobním peugeotem. Třicetiletý řidič osobního vozidla byl v silně deformovaném vraku uvězněn a trvalo několik minut, než ho hasiči vyprostili. Přes veškerou péči lékařů ostravské fakultní nemocnice po třech měsících zemřel.

K nešťastné nehodě došlo vinou čtyřicetiletého řidiče avie Severomoravských vodovodů a kanalizací, který jel s nákladem štěrku z klesání poblíž fotbalového hřiště. U pravé krajnice v té době stál traktor.

Řidič malého náklaďáku zjistil, že traktor nestihne objet před protijedoucím peugeotem a začal prudce brzdit. Avia se dostala do smyku, přejela do protisměru a čelně se srazila s osobním autem. To natlačila zadní částí na strom a sama se převrátila na bok.

Zatímco tříčlenná posádka z avie vylezla bez zranění, řidič peugeotu zůstal zaklíněn nohama pod volantem a přístrojovou deskou. Při nárazu si navíc způsobil vážné poranění hlavy, které nakonec bylo i příčinou pozdějšího úmrtí.

Na místo byli hned voláni hasiči a záchranka. Hasiči museli zdeformovaný vůz roztahovat vyprošťovacím zařízením. Nejdříve odstřihli střechu a pak různými způsoby páčili a natahovali karosérii. Už v průběhu jejich práce se o zraněného, který upadal do bezvědomí, starali zdravotníci. K transportu zraněného byl také přivolán vrtulník.

Viník nehody byl obžalován a havířovský soud jeho vinu na základě výsledků policejního vyšetřování a znaleckých posudků uznal. Dalibor V. z Českého Těšína byl odsouzen ke 20 měsícům s tříletým podmíněným odkladem a současně mu soud vyřkl šestiletý zákaz řízení všech motorových vozidel.

Odsouzený se proti rozsudku neodvolával a trest přijal. Rozsudek už je proto pravomocný.