Policisté ještě nemají zcela jistě potvrzeno, že celé dílo bylo vymyšleno a provedeno pouze mrtvým mužem. Ten se oběsil v bytě v den, kdy soud rozhodl o rozvodu jeho manželství. Oběšeného v obývacím pokoji ho našla krátce po verdiktu soudu právě manželka.

Jak se ovšem později ukázalo, nebyl to právě klasický případ sebevraždy. Zhrzený muž zřejmě chtěl ze světa živých sprovodit nejen sebe, ale i mnoho dalších lidí. Připravil totiž podmínky k výbuchu, který by zdevastoval celý byt a poškodil i dům ve Slovanské ulici.

V kuchyni pustil plyn ze sporáku. V uzavřené ložnici zastlal do postele elektrickou pájku, která měla s časovým zpožděním způsobit požár. To už si nešťastník plánoval, že bude mrtvý oběšením. Plán mu však vyšel pouze do chvíle jeho smrti. Když ho manželka našla, přivolala pomoc a většímu neštěstí bylo zabráněno. Mrtvý muž byl sundán z oprátky a zastaven byl plyn.

Nikdo z lidí, kteří se po bytě pohybovali, si však nevšiml elektrické nástrahy v posteli. Ta způsobila požár až po dvanácti hodinách. Na místo vyjeli hasiči, kteří požár uhasili. Po zdolání ohně, který způsobil škodu a za čtvrt milionu, našli i zdroj ohně. Případ začala o to důsledněji vyšetřovat policie, která prohlédla i osobní automobil na parkovišti. V tom byly zjištěny úpravy, které vyvolaly obavu z umístění výbušného systému. Pyrotechnici však zjistili jen to, že auto mělo upravený výfuk, který přes hadici od vysavače vedl do kabiny.

Policie teď zjišťuje, zda muž chtěl v autě udusit sám sebe, nebo to připravil pro někoho jiného, pravděpodobně pro manželku. „Vyšetřování skutečně ještě nebylo ukončeno. K odborným expertizám bylo odesláno několik vzorků. Ty mají prokázat i to, zda vše připravil zemřelý muž, nebo měla na případu podíl i jiná osoba,“ potvrdila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.