Už druhým rokem je Karvinsko místem, kde si shodně s Ostravou bere život i nejvíce žen. Loni tady dobrovolný odchod ze světa zvolilo 11 žen, což je stejné číslo jako v Ostravě. Stejně tomu bylo i předloni. Sebevraždu si v obou místech zvolilo 13 žen. „Moravskoslezští policisté zaznamenali v roce 2006 celkem 350 sebevražd. Z tohoto počtu si v 71 případech na život sáhly ženy,“ pokračuje v neveselém výčtu policejní mluvčí Správy Severomoravského kraje Soňa Štětinská.

Nejvíce sebevražd bývá na jaře Statistika podle jednotlivých měsíců vypovídá o tom, že nejvíce sebevražd se loni stalo v březnu a v květnu, následuje srpen (35). Nejméně případů bylo loni v říjnu, v dubnu a červnu. Kritickým dnem pro sebevrahy bylo v loňském roce pondělí a čtvrtek. Nejméně případů bylo zaznamenáno v neděli a úterý. Důvody sebevražd bývají různé. Zejména muži si volí pro odchod ze světa oběšení, udušení a uškrcení. Skok z výšky zvolilo 29 osob, zastřelilo se 21 mužů a dvě ženy. Utopili se tři muži a čtyři ženy, plynem se otrávili tři muži. Skok nebo lehnutí pod vlak si vybralo 20 sebevrahů, drogu nebo léky 36 osob.

Motiv jednání sebevrahů zůstal nejasný v 81 případech. Z důvodu duševní nemoci ukončilo předčasně svůj život 32 osob, fyzická nemoc byla motivem jednání 37 osob. Pod vlivem náhlé deprese si na život sáhlo 39 osob. Z obavy před trestním stíháním zvolilo dobrovolný odchod šest mužů. Rodinné problémy byly důvodem sebevraždy 52 osob, vztahové a sexuální problémy 16 osob. Existenční konflikty a problémy stály v pozadí sebevraždy u 37 osob a pracovní konflikty a problémy u osmi osob.