Strážník havířovské městské policie udělal jednu zásadní chybu, která ho bude zřejmě stát zaměstnání. Vložil nohu mezi práh a dveře bytu, aby nešly zavřít. Tím porušil právo na domovní svobodu.

Jako člen cyklohlídky chtěl pokutovat ženu, která venčila psa a porušila městskou vyhlášku.

Žena však u sebe neměla občanský průkaz a odcházela domů, aby ho strážníkovi ukázala. Strážník ji žádal, aby zůstala na místě, že si její totožnost dokáže zjistit přes vysílačku. Žena přesto odešla do vchodu domu, kde bydlí. Strážník ji následoval až ke dveřím bytu. Když žena chtěla zavřít dveře, postavil se jednou nohou do předsíně.

Bránění v zavření dveří strážník nepopíral. U soudu se bránil především nařčení, že ženu fyzicky napadl. Dotyčná totiž tvrdila, že strážník vešel do bytu a povalil ji na zem. Kvůli tomu se dokonce na místě konala rekonstrukce. Soud nakonec uznal, že strážník skutečně vešel až do předsíně. Fyzické napadení však prokázáno nebylo.

Obhajoba se snažila výpovědi svědků zpochybnit vzhledem k jejich nepříliš růžové minulosti.
Strážník byl odsouzen k šesti měsícům vězení s ročním podmíněným odkladem. Současně mu soud zakázal práci u bezpečnostních složek po dobu tří let. Obžalovaný se proti verdiktu odvolal a případ proto bude znovu projednávat krajský soud. Ruský proto stále může vykonávat práci strážníka.