Policisté ho po šestadvaceti dnech pátrání dopadli poslední dubnový pátek.

„Hledaný muž byl zadržen severomoravskými policisty na základě evropského zatýkacího rozkazu na místě jeho bývalého pracoviště v okrese Karviná. Neprodleně týž den byl předán soudkyni. Po nezbytných administrativních úkonech počítáme v nejbližších dnech s jeho výslechem,“ přiblížila zatčení policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

K brutální vraždě ostravského taxikáře došlo v noci na 1. dubna v Havířově-Prostřední Suché na ulici Kpt. Jasioka. Na základě stop vytipovala policie jako hlavního podezřelého polského státního příslušníka, který pracoval na dole v Karviné a bydlel na hotelu Impuls nedaleko místa činu. Otec tří dětí byl údajně ve finanční tísni. Navíc už měl problémy se zákonem i na území našich severních sousedů.

„Je zřejmé, že muž cestoval vozidlem taxi z nádraží Ostrava-Svinov. V Havířově, když taxikář požadoval zaplacení, došlo k napadení. Pachatel taxikáře napadl nožem a pobodal ho. Motiv jeho jednání bude tedy s největší pravděpodobností loupežný,“ uvedla dále Bednarčíková, která dodala, že policisté v tomto případě prověřují i další dvě napadení taxikářů v okrese Frýdek-Místek a Karviná a hledají i možné souvislosti s dalšími dosud neobjasněnými loupežemi v hernách a barech.