Mladíci jsou ve městě známí svými incidenty při fotbalových a hokejových utkáních. Často se scházejí v restauraci, která je v posledním patře havířovské radnice. Jsou to rovněž titíž mladíci, kteří před časem společně s polskými fandy tropili výtržnosti v podniku Stolárna, a musela je krotit policie z půlky okresu. I tam přišli posilnění z magistrátní restaurace.

Krátce před sobotní půlnocí začali z oken a potom i ze střechy radnice házet různé věci na zaparkované automobily. Když na místo přijeli strážníci, hodili na jejich služební vůz sklenici.

„Naši strážníci zjistili, že do restaurace k podezřelým osobám se nedostanou, protože schodiště je uzavřeno mříží a výtah výtržníci poškodili. Úmyslné poškození potvrdil servisní technik, který nebyl schopen výtah zprovoznit. škodu odhadl na více než 10 tisíc korun,“ řekl šéf havířovských strážníků Bohuslav Muras.

Obklíčená radnice

Policejní hlídky celou radnici obklíčily. „Mezitím stačili podezřelí vylézt na střechu magistrátu a házet věci dolů. Jednoho strážníka zasáhli vejcem do zad, jedno služební vozidlo poškodili skleněným půllitrem,“ dodal Muras. Některé podezřelé policie zadržela, další se kolem druhé hodiny už v pokoji rozešli. „Zadrženo bylo pět osob. Všichni jsou ve věku kolem dvaceti let,“ potvrdil policejní mluvčí Stanislav Sobol.

Zatím přestupek

Je pravděpodobné, že noční incident bude mít dohru před správním orgánem nebo až u soudu. „V současné době případ řešíme jako přestupek. Čekáme na vyčíslení způsobené škody. Není vyloučeno, že při vyšší škodě by případ byl překvalifikován na trestný čin,“ doplnil Sobol.