Předchozí
1 z 10
Další

1. Aquapark Istralandia (mezi Novigradem a Buje)

Zdroj: Youtube

Je nejoblíbenějším a nejzábavnějším aquaparkem v Chorvatsku. Alespoň podle největší cestovatelské platformy na světě Tripadvisor. Istralandia ročně přiláká až dvě stě tisíc návštěvníků. V západním cípu oblíbeného poloostrova Istrie čeká na české vodomilce areál o 82 tisících metrech čtverečních.

Z dvaceti magických tobogánů a skluzavek vyčnívají dva: nejvyšší v zemi s výškou 27 metrů a délkou téměř sto metrů, dále největší bazén s umělým vlnobitím v této části Evropy. Atrakcí je mnohem víc. Děti si užijí například Pirátskou lagunu nebo Pirátský hrad. Aquapark se nachází poblíž sjezdu Nova Vas z istrijské dálnice, autem asi hodinu a půl z Rijeky. Od centra Novigradu je vzdálený zhruba sedm kilometrů.

Praktické informace: celodenní vstupné 36 eur, otevřeno 10:00 – 18:00

Zajímavost: Kdo slaví narozeniny, vstupné neplatí, stačí jen předložit doklad; parkování i wifi zdarma.

Více na www.istralandia.hr.

Chorvatsko je turisty velmi vyhledávanou zemí
Vše o dovolené v Chorvatsku: Co Čechy čeká, jaká jsou nařízení, důležité novinky

2. Aquacolors (Poreč)

Zdroj: Youtube

Objevujte barvy. Největší svět vodních radovánek v Chorvatsku nabízí Aquacolors nedaleko turistického resortu Zelena Laguna v Poreči na Istrijském poloostrově. Je jedním z nejmodernějších v celé Evropě a se sto tisíci metry čtverečními jedním z nejrozlehlejších v jižní Evropě.

Mezi největší lákadla z více než dvaceti atrakcí patří Magicone, král všech tobogánů. Jedinečný geometrický tvar zajistí vzrušující jízdu. Dále vysokorychlostní tobogán Windigo. Aqualand potěší celé rodiny, od dětí až po adrenalinové nadšence. Relax si návštěvníci dopřejí v neotřelém Krokodýlím jeskynním baru.

Praktické informace: vstupné 36 eur, otevřeno 10:00 – 18:00

Zajímavost: Kdo slaví narozeniny, vstupné neplatí, stačí jen předložit doklad.

Více na www.aquacolors.eu.

3. Aquapark Dalmatia (Šibenik)

Zdroj: Youtube

V srdci jadranského pobřeží, pouhých šest kilometrů od kouzelného historického města Šibenik, se nachází resort a kemp Amadria Park. Tamní tematický Aquapark Dalmatia má být vůbec prvním podobným vodním parkem v Chorvatsku.

Atrakce s jedinečným designem nadchnou zejména děti. Dešťová pevnost je se svou výškou 13,5 metru nejvyšší atrakcí v aquaparku. Na samotném vrcholu je umístěný obrovský sud, který co pár minut polévá návštěvníky pořádnou dávkou vody. Oblíbená je také 200 metrů dlouhá Líná řeka či speciální vířivky.

Praktické informace: vstupné standard 35 eur, otevírací doba 10:00 – 19:00 (mimo sezonu o hodinu kratší)

Zajímavost: Hosté tamního hotelového resortu či kempu mají zlevněný vstup.

Více na www.aquapark-dalmatia.com.

4. Aquapark Pula (Pula)

Zdroj: Youtube

Levnější variantou na Istrii je unikátní vodní hřiště vedle oblíbeného letoviska Park Plaza Verudela na Pule. Jde o plovoucí ostrov zábavy - běhání, skákání, plavání, poměřování dovedností. Aquapark je navržen tak, aby byl vhodný pro všechny věkové kategorie, děti, teenagery a dospělé ve věku od 6 do 66 let. Kdo miluje pohyb a vodu, o letní radovánky bude mít postaráno.

Praktické informace: vstupné 22 eur, otevřeno 10:00 – 18:00

Zajímavost: Atrakce přímo u pláže.

Více na www.aquapark-pula.com.

5. Dalmaland (mezi Zadarem a Vodicemi)

Zdroj: Youtube

Tematický zábavní park, v němž se dají zažít nejen vodní radovánky, najdou turisté u Biogradu, vedle Jadranské magistrály na trase Zadar-Vodice (Šibenik). Návštěvníky čeká dobrodružství v jednom ze tří světů: Vesmír, Pirátské město nebo Divoký západ.

Co se týká aquaparku v Dalmalandu, nabízí mnoho skluzavek, jedna je pojmenovaná i po jadranském větru bura. Děti mohou soutěžit, kdo je sjede rychleji.

Praktické informace: vstupné 35 eur (pouze aquapark), otevírací doba v sezoně (22. 6.-24. 8.) 10:00-19:00

Zajímavost: Park je rozdělený na tři části, za samostatný vstup do aquaparku mimo sezonu lidé zaplatí o pět eur méně.

Více na www.dalmaland.com.

6. Aquapark Čikat (Mali Lošinj)

Zdroj: Youtube

Obklopen borovým lesem se na ostrově Lošinj v západním Chorvatku nachází Aquapark Čikat, který je součástí stejnojmenného kempu. Na ploše 6 300 metrů čtverečních s více než 2 400 metry čtverečními bazénů a vodních cest naplněných mořskou vodou nabízí zábavu už od roku 2015.

Podle serveru Camp-Cikat.com se jedná o vůbec první aquapark, který byl vybudovaný na chorvatských ostrovech. Koncept aquaparku je rozdělen do tří zón: Zdraví nabízí bazény a fitness, Volný čas láká na rekreační bazén pro dospělé s barem a hydromasáží, v části Zábava najdete spoustu vodních atrakcí a skluzavky pro děti a dětské bazény.

Praktické informace: vstupné 18,60 eura, otevírací doba se v sezoně mění, aktuálně 11:00 – 19:00 (od 25. června od 10:00-20:00)

Zajímavost: Hosté tamního kempu mají vstup zdarma.

Více na www.camp-cikat.com.

7. Aquapark MartiLandia (u hranic se Slovinskem a Maďarskem)

Zdroj: Youtube

Je libo špetka luxusu uprostřed přírody? Terme Sveti Martin jsou zelenou oázou přinášející relax na severu Chorvatska. Tamní Aquapark MartiLandia nabízí aktivity pro všechny věkové kategorie. Včetně tobogánů jako kamikadze, spin bowl nebo klasický otevřený a dětské vodní hřiště.

Praktické informace: letní pobyt v resortu vyjde od 44 eur za osobu (minimálně dvě noci, v rodinném balíčku dvě děti do dvanácti let neplatí).

Zajímavost: Nachází se nejblíž českých hranic.

Více na www.termesvetimartin.com.

8. Aquapark Kraken (jižní Chorvatsko)

Aquapark na poloostrově Pelješac před hlavní pláží krásného místa jménem Žuljana. Vodní park je plný zábavných prvků a her, které prověří pohybové dovednosti dětí. Voda pod parkem není extrémně hluboká a jeho celé pískové dno je zaoblené, takže má být bezpečné.

9. Aquapark Berulia

Menší nafukovací vodní hřiště v letovisku Brela, tedy jako součást Makarské riviéry poblíž Bašky Vody. Vhodné pro děti. Jen pozor na otevírací dobu mimo sezonu. Ani ne deset kilometrů jihovýchodně lze navštívit u pláže podobnou atrakci Aquapark Sharko.

10. Vodní park Adamovec (20 kilometrů od Záhřebu)

Zdroj: Youtube

Jeden z mála chorvatských aquaparků, který funguje i v zimě. Celý areál se rozkládá na ploše 15 tisíc metrů čtverečních a láká rodiny na vnitřní i venkovní atrakce. Nachází se v bezprostřední blízkosti Záhřebu, takže je ideální příležitostí pro jednodenní výlet s rodinou.

Hostům jsou k dispozici atraktivní bazény s různými atrakcemi pro děti i dospělé, bohatý wellness a spa program a vynikající gastronomické lahůdky à la carte ze samoobslužné restaurace.

Chorvatsko se může pochlubit osmi národními parky. Na snímku Plitvická jezera
KVÍZ: Chorvatsko Češi milují. Jste si jistí, že tuto zemi plnou unikátů znáte?