A o čem celý Letní Deník bude? Redakce chce čtenářům dát nahlédnout na tajemná místa opředená pověstmi, podívat se, jak dnes vypadají zajímavé lokality, které znáte z legendárních českých filmů, ale také třeba zjistit, kde se vaří třeba nejlepší guláš. Letní Deník pro vás připravují desítky reportérů z Deníku.

Letní Deník startuje už v pondělí a se speciálními texty s nádechem prázdnin a letní pohody se na stránkách Deníku budete setkávat každý den až do soboty 3. září. „Pondělí zaměříme především na sport, úterý jsme pojmenovali Tajemné Česko, středu potom Filmové Česko, ve čtvrtek se budeme věnovat gastronomii v nejrůznějších podobách, v pátek výletům a turistice a sobotní speciál se jmenuje Šikovné Česko,“ vyjmenoval tematickou skladbu prázdninového seriálu Roman Gallo, ředitel redakcí Deníků.

Každý den se můžete těšit na unikátní reportáž, sedm tipů z daného regionu a mnoho dalšího, třeba rozhovory nebo zábavné a někdy záludné kvízy.

Na neobvyklé letní vydání se mohou těšit i online čtenáři, speciál bude od pondělka téměř kompletní na webu www.denik.cz.

„Každý týden jej navíc obohatíme o nové texty z regionu, na který se ten který týden speciálně zaměřujeme. Deset týdnů jsme věnovali deseti přirozeným regionům České republiky. Důležité je, že na webu bude drtivá většina speciálu po celé léto a tak přestože se například Praze budeme věnovat až poslední srpnový týden, většinu textů o ní ve speciálu najdou čtenáři již od pondělka 27. června,“ dodal šéfeditor Deníku a denik.cz Tomáš Herman.