Keltská noc

Kdy: 22. do 23. července
Kde: Plumlov

Fotogalerie: Keltská noc v Plumlově 2019

V plumlovskm kempu Žralok na Prostějovsku opět vystoupí asi 150 umělců a účinkujících z mnoha zemí Evropy. Již po 17. vystoupí irská skupina z Dublinu Sliotar. Dále se můžete těšit na rakouskou kapelu Celtica Pipes Rock.

close Letní deník - logo 2022 info Zdroj: Deník zoom_in Účast opět přislíbila skupina Cisal Pipers z Itálie, dále vynikající světoznámý instrumentalista Radim Zenkl, žijící od roku 1989 v USA.

Dalšími letošními hvězdami bude skupina Rí-Ra, která přijede s vynikající holandskou zpěvačkou a instrumentalistkou Loes van Schaijk, také skupina Malemirish, Selfish Murphy z Drákulova kraje - Transylvánie, mnoha cenami ověnčený Tomáš Kočko a jeho Orchestr, dále neméně vynikající keltsko-bretanští Bran, vynikající skupiny Irish Rose (SK), Deloraine, Vintage Wine, Poitín, Quanti Minoris, Gwalarn, Happy To Meet či Wolfarian.

30. mezinárodní folklorní festival 

Kdy: 10.-14. srpna
Kde: Šumperk

Fotogalerie: Mezinárodní folklorní festival Šumperk 2019

Lidovými tanci, muzikou a obyčeji českých zemí i širokého světa ožije v polovině srpna Pavlínin dvůr v Šumperku. Návštěvníci se mohou opět těšit jak na exotické taneční a hudební soubory, tak i na tradiční zástupce domácího folklóru. Vrcholem festivalu je přehlídka všech účastníků s názvem Roztančená ulice, kdy účastníci předvedou své umění na Hlavní třídě v centru Šumperka.

Hefaiston

Kdy: 26.-28. srpna
Kde: Hrad Helfštýn

Fotogalerie: Setkání uměleckých kovářů na Helfštýně s názvem Hefaiston

Nenechte si ujít již 40. ročník tradičního mezinárodního setkání uměleckých kovářů Hefaiston! Ten se na Helfštýně uskuteční od pátku 26. do neděle 28. srpna. Na co se můžete těšit? Demonstrace kovářské tvorby na 10 pracovištích včetně historické hradní kovárny, výstava exponátů pod širým nebem, kovářské soutěže, přednášky v Galerii na druhém nádvoří a mnoho dalšího. Během víkendu zajištěna kyvadlová autobusová doprava z Lipníka nad Bečvou a zpět.

Více informací na oficiálním webu www.hefaiston-helfstyn.cz.

Hrady CZ 

Kdy: 26.-27. srpna
Kde: Hrad Bouzov

Fotogalerie: Hudební festival Hrady CZ 2019 na Bouzově

Jednou ze zastávek oblíbeného letního kulturního festivalu Hrady CZ je také hrad Bouzov na Olomoucku. Opět nabídne netradiční atmosféru, která se bude lišit od ostatních letních festivalů ojedinělým prostředím. Během dvou dnů se na pódiu vystřídá řada hvězd české hudební scény, těšit se můžete na Annu K., Chinaski, Divokého Billa, Pokáče, Mirai, Mig 21, Rybičky 48, Tomáše Kluse, Xindla X a mnoho dalších.

Výstava sportovních a upravených aut

Kdy: 19.-20. srpna
Kde: Kroměříž

close Třetí ročník výstavy sportovních a upravených vozů na výstavišti v Kroměříži; sobota 21. srpna 2021 info Zdroj: Deník/Dominik Pohludka zoom_in Třetí ročník výstavy sportovních a upravených vozů na výstavišti v Kroměříži; sobota 21. srpna 2021

Jste příznivci aut? A nevíte, kam o srpnovém víkendu? Nenechte si ujít unikátní přehlídku desítek tuningových aut. Čekají vás nejlepší upravená auta v České republice, oldtimery, supersporty, upravená auta a mnoho dalších.

Výtěžek z akce putuje na pomoc dětem. Akce se koná o víkendu 19. a 20. srpna na Výstavišti Kroměříž.

Masters of Rock 

Kdy: 7.-10. července 
Kde: Vizovice

Fotogalerie: Masters of Rock 2019 - velká fotogalerie

Masters of Rock je zpět! Po dvouletém covidovém odkladu se letos v létě všichni sejdou v důvěrně známém prostředí likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích a oslaví návrat rocku a metalu k životu. A bude to pořádná oslava!

Headliner festivalu, legendární Judas Priest, tam oslaví své 50. výročí velkou a slavnostní megashow! Svoji účast už také přislíbili mimo jiné tyto kapely: Nightwish, Sepultura, Lordi, Arakain, Fleret, Sebastien, GATE Crasher, Isions od Atlantis s Bohemian Symphonic Orchestra Prague, Heaven Shall Burn a řada dalších.

Veligrad – historický festival

Kdy: 13.-14. srpna
Kde: Archeoskanzen Modrá na Uherskohradišťsku

Fotogalerie: Bitva o Veligrad v Archeoskanzenu Modrá, srpen 2021.

Můžete se vrátit do dávné historie a vidět v bitvě na dvě stovky válečníků. Unikátem budou bojovníci na koních i úžasné představení slovenských sokolníků. Návštěvníci mohou obdivovat oživlé hradiště, seznámit se s dobovými řemesly, ochutnat prastaré pokrmy, vyzkoušet lukostřelbu, soutěže pro děti i dospělé děti i dětskou bitvu. Uvidíte, jak se dříve žilo – jak trávily den ženy, děti, jak se muži připravovali do bitvy.