Cílem studia IT je dát studentovi možnost udělat si základní představu v oblasti výpočetní techniky tak, aby se v ní mohl v budoucnu více rozvíjet. Od aktuálního školního roku má škola nové studijní plány, které by studenty měly více směřovat do praktických dovedností a kybernetické bezpečnosti.

„Chceme studenty oboru Informační technologie do studia IT techniky více prakticky ponořit, nechat je počí-tače rozebrat a prozkoumat, což bez darované techniky nejde,“ vysvětluje učitel informačních technologií Jaroslav Rubišar a dodává, že schopnosti, které si student získá, pro ně budou velmi praktické. Vyřazenou techniku totiž budou studenti ve výuce Hardware nejen rozebírat, ale i opravovat. Naučí se rozpoznat nefunkční díly a nahrazovat je jinými. Vyřazené počítače se budou studentům hodit i při instalaci operačních systémů.

Generální ředitel společnosti Heimstaden Jan Rafaj vnímá dar své firmy orlovskému gymnáziu a obchodní akademii jako příležitost jednoduše a rychle pomoci. „Jsme rádi, když můžeme přispět k rozvoji studentů. Informační technologie jsou obor, který se neustále vyvíjí a víme, že zdatných absolventů bude neustále potřeba. Na trhu práce se v Moravskoslezském kraji rozhodně neztratí,“ říká Rafaj.

Kateřina Piechowicz