Tradiční akci Blešák, kterou každoročně pořádá Gymnázium Josefa Božka v Českém Těšíně, už mnoho z nás bere jako jakousi součást Vánoc.

Již po desáté se studenti Gymnázia Josefa Božka v Českém Těšíně rozhodli formou vánočního jarmarku podpořit ty, kteří to potřebují ze všeho nejvíc. Již před několika lety se žáci školy dohodli, že výtěžek darují HAIMĚ, nejdéle fungující organizaci v ČR, která se zaměřuje na pomoc dětem s hematoonkologickým onemocněním.

Každý rok žáci školy chystají akci, na které se můžou dobře najíst dobrot vyrobených spolužáky, vypít si kávu nebo čaj, dokonce zakoupit maličkosti pro sebe či své blízké.

Loni tradici narušilo dlouhodobé zavření škol. Akce BLEŠÁK proběhla ve formě on-line sbírky, ovšem bez té pravé vánoční atmosféry, na kterou jsme byli léta zvyklí.

Letošní školní rok nás také do poslední chvíle udržoval v napětí, zda a za jakých podmínek budeme moci vánoční jarmark uskutečnit. Vše ale klaplo na jedničku, žáci napekli zákusky, zajistili sponzorské dary, vařili kafe, horkou čokoládu a vánoční (samozřejmě nealkoholický) punč a po roční pauze opět zorganizovali dopoledne plné pohody, smíchu a dobré nálady.

Výsledek našeho vánočního BLEŠÁKu je ohromující. Na nemocné děti se vybralo více než 30 000,- Kč !!

Navíc jsme neupustili od možnosti oslovit i veřejnost a přispět rovnou na účet, tedy celková částka je ještě vyšší.

Děkujeme všem, kteří přispěli. Udělali tak obrovskou radost nejen samotným dětem ve Fakultní nemocnici Ostrava, ale i dokázali, že pomáhat se dá vždy a za všech okolností.

Mgr. Kateřina Bernatíková, třídy 1.A a Sexta, organizátoři akce