Kousek od Čeladné se nachází v krásném prostředí v Chráněné krajinné oblasti Beskydy, zhruba 3,5 kilometru jižně od potoka Čeladenka, Bobo Park. Jde o sportovně zábavný areál s Lanovým Parkem, který leží ve svahu masivu hory Malá Stolová v místě bývalé sjezdovky.

Areál je otevřený denně od devíti do devatenácti hodin a já jej navštívili ve středu 12. července 2023 okolo poledne. Byl již plný lidí.

Prostor před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Frýdek-Místek, červenec 2023.
FOTO: Frýdek-Místek upraví ohyzdný prostor před bývalým kulturním domem

Na bobu může jezdit jeden zájemce - platba 95.- Kč za jednu jízdu nebo dvojice (například rodič a dítě) - v tom případě se platí dvě jízdy.

Pro diváky je zajištěn prostor, z kterého mohou jízdy sledovat, fotografovat či odpočívat. Po jízdě je pak třeba zážitek z právě dokončené jízdy řádně vstřebat.

Jízda nahoru dolů.Jízda nahoru dolů.Zdroj: Josef Zajíc

„Na sjezdovce se přestalo jezdit, zarůstala náletovými keři, začalo být málo sněhu a umělé zasněžování nebylo možné. Areál byl nevyužitý. Tak bylo rozhodnuto v této lokalitě postavit tuto dráhu. Byla uvedena do provozu v zimě 2019 , takže fungujeme již tři a půl roku. Spočítat kolik lidí si zasportovalo je složité. Co víme je , že bylo absolvovánu 230 000 jízd za dobu od otevření,“ informoval jeden se zástupců provozovatelů Gerhard Malý.

Ze základny, kde se půjčují boby se vyjede do 620 m n.m. Délka tratě i se zatáčkami je 824 metrů. Boby mohou nabrat velkou rychlost. Proto při rychlosti 40 km v hodně zasáhnou automatické bezpečnostní brzdy a rychlost zpomalí.

Rodinná zmrzlinárna Kopečková v Třinci, 10. 7. 2023.
VIDEO: Kopečková zmrzlina z Třince, alkoholová, bonboniéra z nanuků i pro pejsky

V areálu je čerstvě otevřen Lanový Park, kde si mohou zájemci vyzkoušet svoji hbitost, rychlost, odvahu a sílu. Vybrat si mohou se čtyř tras. Stejně jako při rychlé jízdě na bobu mohou zažít něco strachu, něco adrenalinu a po ukončení činnosti pocit štěstí z dobře vykonané práce.

Pro oba parky je k dispozici bufet, ve kterém lze zakoupit vše potřebné pro občerstvení. Podrobnosti a zajímavosti na webu Bobo Parku.