Již v průběhu celého školního roku pořádalo gymnázium různé akce, besedy, workshopy, exkurze spojené s historií školy či Josefa Božka, vynálezce, po kterém je škola pojmenovaná.

Samotné oslavy zahájil ve čtvrtek 16. června benefiční koncert kapely Hradišťan, který uváděl Petr Prokop Siostrzonek, arciopat Břevnovského kláštera a současný předseda Nadačního fondu gymnázia.

Páteční den patřil bývalým a současným kantorům, partnerům a příznivcům školy. Na slavnostním setkání byly otevřeny dvě fotografické výstavy, pokřtěny tři publikace vydané u příležitosti výročí a uveden krátký film.

Karel Šula absolvoval jízdu speciálním vlakem po uhelných vlečkách.
OBRAZEM: Krajinou uhlí aneb Speciálním vlakem po uhelných vlečkách OKR

Fotky na své alma mater vystavuje Tomáš Míček, cestovatel a fotograf, autor mnoha publikací. Tomáš Míček na škole maturoval v roce 1956 a stále se rád vrací. Autorem druhé výstavy je Pavel Hulva, dlouholetá posila učitelského sboru, nyní aktivní důchodce fotograf.

U příležitosti výročí vznikla publikace o historii školy a almanach. Současně byla vydána i brožura o životě a díle Josefa Božka, na které spolupracovali jak odborníci z muzeí, ČVUT, tak studenti naší školy. Krátký filmový příběh, ve kterém účinkovali žáci, učitelé a naše škola, natočil režisér Petr Hrubeš.

V Havířově začínají růst houby, červen 2022.
Už rostou! Lesy v Havířově voní po houbách, najdete kozáka, hlívu i holubinky

V sobotu se celý den netrhly dveře. Školu navštívilo přes tisíc návštěvníků. Bývalí studenti přivedli své potomky a partnery. U dobré kávy a občerstvení, které připravovali členové SRPŠ, učitelé i žáci, se mohli setkávat se svými přáteli a bývalými spolužáky. K dobré náladě přispíval kulturní program našich současných i bývalých studentů. Návštěvníci se dobře bavili až do pozdních večerních hodin.

V neděli byly oslavy ukončeny v českotěšínských kostelech. Mši v kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova celebroval arciopat Břevnovského kláštera Petr Prokop Siostrzonek.

Kateřina Bernatíková

Muži a ženy Sokola Karviná se významné sokolské události v Brně účastnili.
Karvinský Sokol v Brně. SokolGym Brno 2022
V Luhačovicích a kolem přehrady je krásně.
FOTO: Rozkvetlé stromy a květy, krásná architektura. Takové jsou nyní Luhačovice