Tento program umožnil Mgr. Ivoně Ožanové přijmout pozvání litevské kolegyně do její školy. Litevská škola v Obeliai se již dlouho zaměřuje na výuku s využitím ICT.

ZŠ Mládežnická se specializuje na výuku cizích jazyků, ale také si uvědomuje důležitost informativní gramotnosti pro žáky. V rámci mobility jobshadowing připravila litevská škola program plný workshopů, poznávacích a vzdělávacích aktivit. V Obeliai přivítal na začátku února paní Ivonu Ožanovou tým zkušených pedagogů a umožnil jí nahlédnout do jejich výuky.

Žáci prvního stupně v běžných hodinách používali tablety, interaktivní tabule, systém Prométheus. Litevští občané jsou hrdí na své tradice a kulturu, proto ani v programu nechyběla ukázka folklorních tanců, písní, návštěva skanzenu v Anykščiai, zámek v Biržai a Rokiškis.

Litevské učitelky velmi zajímal český školský systém a aktivity naší školy. Porovnávali jsme i výuku angličtiny u nás a v Litvě. Ivona Ožanová oceňuje možnost sdílení zkušeností a příkladů dobré praxe. Načerpané rady a nápady určitě využije ve výuce.

Ivona Ožanová

V Litvě.