Slizké bujení. Kapání vody. Koberec není původní a klouže. Noha člověka do něj vtlačí svou stopu. Podrážka obtisknutá v mechu a kapradí. Houby. Zelená samo udržovací stěna. Lišejníky. Mech.

Samozvaná džungle pohlcuje zeď, strop i zbytky původního osvětlení. Rozlévá se z místnosti do místnosti jako nějaký podivuhodný živočich. Jedovatě zelená příšera. Vodou bobtná, přítmí jí sluší, slunce se nebojí. Její řasnatý spár zastaví až okraj roztříštěné okenní tabulky. Před přívalem čerstvého vzduchu se stahuje.

Bývalá obce dnešního Vojenského újezdu Libavá, obec Milovany.
Milovany zní tak poeticky aneb Zaniklá obec dnešního Vojenského újezdu Libavá

Už několikátým rokem tyje z vlhkého mikroklimatu a pomalu, krůček po krůčku, požírá budovu zevnitř. Vstupní hala, hotelový bar, prostorná jídelna mizí v nezvané vegetaci. Marný boj se zelení svádí i nákupní vozík – poslední pozůstatek prodejny, která tu byla kdysi.

Jen pár odvážných zoufalců, kteří nemají kde hlavu složit, si v nejméně postižené části zřídilo opatrné doupě. Na stvůru z mechu a kapradí si však netroufají.

Výlet do Kerska.
Kersko si zamiloval spisovatel Hrabal. Dáte si kančí se šípkovou, nebo se zelím?

Najde se hrdina, který se dovede s ní utkat a vrátit sem všechen ten nábytek a hosty, a udělat z tohoto místa opět hotel? Já to rozhodně nebudu. To kapradinové, mechové monstrum je příliš krásné…

Urbex & Stories

Více příběhů najdete na webu nebo Facebooku. Urbex & Stories je projekt české spisovatelky a fotografky, která pod pseudonymem Hanina Veselá publikovala několik povídek a románů převážně z žánru fantasy.

V Luhačovicích a kolem přehrady je krásně.
FOTO: Rozkvetlé stromy a květy, krásná architektura. Takové jsou nyní Luhačovice
Karel Šula absolvoval jízdu speciálním vlakem po uhelných vlečkách.
OBRAZEM: Krajinou uhlí aneb Speciálním vlakem po uhelných vlečkách OKR
Heřmánky a okolí.
Kde to voní po heřmánku aneb Místo spjaté se sklem, krásnou přírodou i armádou