Nabídka Bc. Radomské Andrey, DiS., poradkyně pro pozůstalé, na možnost uskutečnit Dušičkové setkání pro pozůstalé našich uživatelů se mi ihned zalíbila. Jsem velmi ráda, že se setkání uskutečnilo a ještě k tomu přímo 2. 11. 2022 v den Památky zesnulých. Pevně věřím, že jsme tímto prvním setkáním odstartovali novou tradici Heliosu.

Kolegyně Bc. Bartošová Andrea, DiS., obesílala a osobně hovořila s pozůstalými uživatelů, rozesílala jim pozvánky. Společně jsme pak připravily naši kapli jako místnost pro toto setkání – vyzdobily ji květinami, svíčkami ve svícnech, plovoucími svíčkami, zajistily občerstvení i nápoje. Paní Radomská si s sebou přivezla další dekorace k dotvoření atmosféry vhodné pro tuto příležitost.

Rozsvícené svíčky na hřbitově ve Frenštátě pod Radhoštěm a hvězdná obloha nad ním.
Takhle jsme vzpomínali na naše blízké. Hřbitov ve Frenštátě svítil do daleka

Pod odborným vedením paní Radomské jsme prožili příjemné dvě hodiny plné vzpomínek na své blízké, kteří již nejsou mezi námi, a zároveň jsme se mohli potkat s těmi, kteří s námi ušli kousek společné cesty v doprovázení blízkého člena jejich rodiny nebo přítele.

Sama za sebe mohu říci, že takovéto odpoledne v den Památky zesnulých jsem ještě nezažila – tolik emocí, tolik sdílených vzpomínek na naše blízké, velmi příjemná atmosféra. S velkou vděčností a úctou děkuji paní Radomské, bez ní by Dušičkové setkání nemělo „ducha“.

Gabriela Kunčická,
vedoucí útvaru sociální a přímé péče střediska Helios Domova seniorů Havířov, p. o.

Bílé Karpaty na pomezí podzimu a zimy.
Bílé Karpaty okem dronu. Nebeské výšiny, pasoucí se stáda krav i kapky rosy
V Mikulovicích u Jeseníku.
Na palubě námořního korábu aneb Na návštěvě v Mikulovicích u Jeseníku