Certifikovaná bezreziduální (deklarace bez zbytků pesticidů) produkce se v Evropě začala rozvíjet jen několik málo let nazpět ve Španělsku, Francii a okolních zemích. Loni jako první český producent získala certifikaci ZERYA Farma Bezdínek, která pěstuje rajčata a další zeleninu v Dolní Lutyni. První slovenskou farmou, jež se může od minulého roku pyšnit certifikovanou produkcí zeleniny bez pesticidů, pak byly Kameničany. Obě tyto farmy standard ZERYA letos obhájily spolu s balírnami ČEROZ (CZ) a Vita-Zel (SK), a navíc přivítaly do své „bezreziduální“ ZERYA rodiny nové vážené členy – ZD Haňovice a Farmu Kožichovice. Jejich agronomové a agronomky tak zúročili své celoroční úsilí věnované zdárné implementaci ZERYA standardů do svých provozů, aby jejich skleníky mohly nabídnout svou kvalitní zeleninu bez zbytků pesticidů českým zákazníkům.

Všechny certifikované farmy se shodují na tom, že spotřebitel by měl mít přístup k čerstvé zelenině a ovoci bez potenciálně zdravotně nebezpečných zbytků pesticidů. „Jsem opravdu hrdý na to, že díky ZERYA standardu patří Česká a Slovenská republika mezi průkopníky a iniciátory tohoto systému ve střední Evropě. Domnívám se, že s ohledem na požadavky stanovené Evropskou unií v rámci ‚Zelené dohody – European Green Deal' a obecné požadavky na udržitelnost zemědělství, jde o krok správným směrem,“ uvedl Ing. Václav Psota, Ph.D., rostlinolékař farmy Bezdínek a dále odpovědný za implementaci ZERYA v ČR a SR.

„Těším se, že uvidím v blízké budoucnosti na pultech obchodů vice certifikovaných bezreziduálních produktů. Zájemcům o ZERYA standard jsme připraveni pomoci s jeho implementací,“ dodal Psota.

Více o projektu bezreziduální produkce zeleniny v ČR a SR na www.bezpesticidu.cz

Co je ZERYA?

Jedná se o standard, který může získat pouze takový pěstitel, který prokáže, že v jeho sklizené produkci nejsou žádné zbytky pesticidů. Toto označení spotřebiteli zajišťuje čerstvou, chutnou a lokálně vypěstovanou zeleninu, jež je navíc bezpečná pro zdraví. Standard ZERYA však znamená ještě mnohem více – klade důraz na aspekty životního prostředí, udržitelnost, postupy v rámci ochrany rostlin, průběžné vzdělávání a perfektní dohledatelnosti v rámci celého produkčního a logistického procesu. Díky tomu jde o standard, který napomáhá rozvíjet trvale udržitelnou bezreziduální produkci.

Monika Zábojníková