Jde se po červené značce.Asi 200 metrů od mostu je nástupiště pro vodáky na Odru.Starý Bohumín každý víkend na tomto místě půjčuje kanoe i kajaky.

A tak se dostanete nejen k soutoku,ale i dále do Polska. NS vede přes Lužní lesy.U rybníka Malý Kališov,které je plné rybářů,je rozcestí Malý Kališov-Vrbina od kterého vede odbočka na vyhlídkové místo na břehu Odry. Je to jedno z mála míst,kdy se dostanete na břeh Odry.Mezi Odrou a NS je celkem hustý Lužní les. Za dalším jezerem Velké Kališovo jezero se vyjde z lesa a dále se už jde kousek po asfaltce.

Na dalším rozcestí Kopytov-Stružka bus,je další odbočka na bývalý Schulzův statek o kterém je první zmínka z roku 1717. Dnes je to pouze ruina,kde žijí jezevci lesní,lišky obecné a psíci mývalovití. Od statku se musíme vrátit zpět na stezku a pokračovat po NS k dalšímu zastavení Turistický přístřešek Přístav.

V 70tých letech 20 století tady byla vybudována nákladová hrana,která měla být součásti průplavu Dunaj-Odra-Labe. První remorkér sem připlul 2.dubna 1975 z Polské Ratiboře a z opačném strany břehu pak připlul 5.dubna první náklad z Vítkovických železáren.

V dalším roce se ještě uskutečnily tři plavby.K další plavbě už nedošlo a od projektu Dunaj-Odra-Labe se upustilo.Dnes jsou zde pouze pozůstatky někdejšího přístavu. Abychom se nemuseli vracet zpět na asfaltu,tak po pěšince v poli se dá dojít dále k NS.Čeká nás ještě jeden Turistický přístřešek Na Vyhlídce a pak už jenom k soutoku.Dál už cesta nevede. Místo je zajímavé i tím,že jste v České republice, ale z levé a pravé strany máte Polsko. Trasa je to nenáročná.