Slavnostního buly, které bylo naplánováno na páteční odpoledne, se zúčastnila starostka města Český Těšín Gabriela Hřebačková, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislav Folwarczny a syn Stanislava Vincoura, jednoho ze tří bratrů, kteří se zasloužili o rozvoj poválečného hokeje v Českém Těšíně a jejichž jméno nese název turnaje.

Žáci českotěšínských škol zpívali pro Ukrajinu.
Žáci českotěšínských škol zpívali pro Ukrajinu. Pomohl i výtěžek z koncertu

Celkem osm celků z České republiky (HC Vlci Český Těšín, HC AZ Havířov 2010, HC Spartak Choceň, HC Zubr Přerov), Polska (JKH GKS Jastrzebie, UKS Zaglębie Sosnowiec) a Slovenska (Slovakia Lions, HTSO Slovakia) se utkalo nejprve v základních skupinách a následném play-off. Domácí celek i přes to, že bojoval v každém zápase do posledních sil, na medaile nedosáhl a obsadil konečné šesté místo. O bronzovou medaili si to v neděli rozdal HC Zubr Přerov s týmem JKH GKS Jastrzebie. Lepším celkem byl Přerov, který zvítězil 1:4 a po dvou prvních místech na turnaji obsadil v letošním ročníku 3. místo. Zlaté medaile si domů odvezl Havířov, který ve finále porazil výběr HTSO Slovakia.

Poděkování patří městu Český Těšín i Moravskoslezskému kraji, které nejen finančně pomohly, ale dodaly také ceny pro nejlepší hráče jednotlivých zápasů i nejlepší hráče celého turnaje.

V Orlové se po dvou letech covidové pauzy dočkali Krajské přehlídky dětských pěveckých sborů.
V Orlové se po covidu konečně zpívalo. Proběhla Krajská přehlídka dětských sborů

Nejlepším útočníkem se stal Vojtěch Jarolím z HC AZ Havířov 2010, nejlepším obráncem Eliška Chlebusová z domácího celku, nejlepším gólmanem Marek Laco z HTSO Slovakia. Nejlepším střelcem se stal, s 10 vstřelenými brankami, Jozefček Martin ze Slovakia Lions. Nejužitečnějším hráčem turnaje byl Kristian Machač z HC Zubr Přerov a vítězem, kanadského bodování, Tomáš Pávek z HC Spartak Choceň. Ceny pro nejlepší hráče na konci turnaje předával místostarosta Českého Těšína Tomáš Pavelek a předseda sportovní komise Karel Kula.

Konečné pořadí turnaje: 1. HC AZ Havířov 2010 2. HTSO Slovakia 3. HC Zubr Přerov 4. JKH GKS Jastrzębie 5. Slovakia Lions 6. HC Vlci Český Těšín 7. HC Spartak Choceň 8. UKS Zaglębie Sosnowiec

U paničky v náručí.
Psí osudy: Seznamte se s Jackem. Jeho rodinu se psem baví svět

Po celé tři dny byl v hale připraven také doprovodný program, který si pro děti i rodiče připravila firma Firemky.cz. Světelné kužely, dřevěné hry i fotobudka se těšily velké oblibě.

Na závěr patří poděkování všem rodičům, prarodičům, divákům, kteří po celé tři dny vytvářeli úžasnou atmosféru a hnali svým fanděním děti k úžasným výkonům na ledové ploše.

Petra Nevelöšová

Objevili jste se u zajímavé akce nebo události a rádi byste informace o ní předali dál? V rubrice Čtenář reportér zveřejníme vaše amatérské reportáže i snímky! Stačí je poslat na e-mail: gabriela.stasova@denik.cz. Vše posléze zveřejníme na našem webu a v tištěné podobě Deníku.

Ilustrační foto.
Kyselo, kulajda nebo tvarůžková pomazánka. Pošlete nám své oblíbené recepty