„Loňský ročník byl po covidu specifický, takže těžko odhadnout účast. Nicméně tipuji, že přivítáme nejméně 150 běžců. Stále k nám jezdí k naší velké radosti spousta seniorů starších 70 let, pro něž se závod v Karviné stal tradiční součástí kalendáře. Je to úžasný důkaz, že aktivní může být člověk v každém věku,“ řekl Tomáš Owczarzy z pořádajícího oddílu TJ Jäkl Karviná.

Tento závod je však určen všem běkovým i výkonnostním kategoriím a podle nich bude program na náměstí v městské části Karviná–Fryštát vypadat. Jako první se na své tratě od 200 m do 800 m vydají od 15,30 hodin předškoláci a děti narozené v letech 2015 až 2007. V 16,15 hodin na ně navážou kondiční běžci a běžkyně, které čeká 800 m.

Na Svátku čaje mohli lidé nejen ochutnat čaje z celého světa, ale také si nakoupit čajové nebo jiné suvenýry.
OBRAZEM: Święto Herbaty / Svátek čaje v Těšíně se těšil velké nadnárodní účasti

Konečně v 17 hodin vyrazí atleti v hlavním, desetikilometrovém závodu. Trať je povede z náměstí do městského lesoparku a zpět, aby takto postupně absolvovali čtyři okruhy. Souběžně odstartují rovněž smíšené štafety – jejich složení je téměř libovolné, vždy však na soupisce musí figurovat minimálně jedna žena.

„Běh bude atraktivní i pro diváky, stále se něco bude dít. Při každém z okruhů běžci proběhnou přes náměstí, kde budeme jako kulisu pouštět hudbu. Hlavně rádi uvítáme každého, kdo si bude chtít zaběhat. Hlásit se ke startu je se možné prakticky až do poslední chvíle, takže když se někdo impulzivně rozhodne pro účast, ať neváhá dorazit. V hlavním závodě máme pro všech osm kategorií prize money, stejně jako ještě pro nejlepších pět mužů a žen v celkovém pořadí. Nejúspěšnější kondiční běžci a také děti obdrží sportovní vybavení,“ uvedl Tomáš Owczarzy.

Michaela Kratochvílová

Show, o kterou se na Beats for Love 2022 postaral Timmy Trumpet.
OBRAZEM: Podívejte se na světelnou show, kterou na B4L obstaral Timmy Trumpet
Bělásek ovocný.
FOTO, VIDEO: Fotografka na lovu motýlů. Podívejte se na tu třepotavou nádheru!