Zdálo se, že vítězství v posledním 13-tém zápase, v sobotu 2. listopadu 2019, proti tabulkovým 5. Vítkovicím bude už jen třešnička na dortu podzimního úspěšného tažení. To se však nestalo a duel na domácí umělce proti Vítkovicím se novojičínským mladým fotbalistům nevydařil tak, jak by si přáli. Po obdržených bleskových 2 gólech si sice uvědomili, že se už 5 minut hraje a začali hrát to svoje, tak jako v předcházejících vítězných zápasech. Nicméně přes veškeré jejich snažení se jim do konce zápasu ani po 5 – 6 vyložených gólových šancích nedařilo skórovat a zvrátit tak osud zápasu ve svůj prospěch. Naopak Vítkovice v prvním poločase přidaly ještě jeden gól a tak nakonec zápas FK NJ : Vítkovice i přes urputnou snahu domácích fotbalistů skončil 0:3 ve prospěch Vítkovic.

Mladí novojičínští fotbalisté přezimují v krajském přeboru na špici tabulky.

Tato prohra však nic nezměnila na faktu, že novojičínští mladší žáci, pod vedením trenéra Pavla Macíčka, si v podzimním kole vedli skutečně výborně. Z celkových 13-ti zápasů podzimní ligy jich rovných 11 vyhráli a s 33 body tak za sebou zanechali na druhém místě Juventus Bruntál s 31 body a na třetím místě Kobeřice rovněž s 31 body. Posezení s pizzou pak bylo tečkou za úspěšným podzimním kolem a tak nezbývá než mladým fotbalistům popřát, aby se jim tak dařilo také v jarním kole a aby sezonu 2019 – 2020 ukončili rovněž na jednom z předních míst.