V této době jsme hostili dvě učitelky ze základní španělské školy Ceip Arcipreste De Hita El Espinar. Celý týden se potkávaly s žáky v hodinách, na chodbách, mladším vyprávěly zajímavé příběhy, s těmi staršími si pak povídaly o své škole a o svém městě. Naším dorozumívacím jazykem byla angličtina.

Na ZŠ Mládežnická v Havířově pozvali zahraniční experty do výukyNa ZŠ Mládežnická v Havířově pozvali zahraniční experty do výukyZdroj: Jindřiška Jurčková Aby nepřišli zkrátka ani naši učitelé, strávili jsme odpoledne společným povídáním o projektech a know how jejich školy a možnostech rozvoje té naší. Díky své srdečné povaze a nekonečným úsměvům se obě brzy staly mezi dětmi i učiteli oblíbenými návštěvnicemi.

Kromě školy jsme jim ukázali i pár zajímavostí našeho regionu, které jinde jen tak neuvidíte. Navštívili jsme společně Šikmý kostel, oblast Dolních Vítkovic s Bolt Tower, Libušín na Pustevnách a samozřejmě centrum našeho města. Po celou dobu jsme probírali naši další spolupráci, hledali témata společným projektů, možnosti rozvoje pro naše žáky. Podařilo se nám vše, jak my učitelé říkáme, na jedničku.

Tato návštěva se mohla uskutečnit díky programu Erasmus+. Díky němu jsme měli možnost seznámit se s učitelkami, které svoji práci dělají s láskou, jsou zapálené se dále učit, o své zkušenosti se rádi podělí a jsou vždy otevřené nové spolupráci. My jsme za tuto možnost vděční a chceme ji plně využít, pro naši školu, pro naše žáky.