Tvrdá práce poznamenala Karvinou na dlouhé roky a její dozvuky rovněž budou mít na zdejší obyvatelstvo dopad ještě dlouho. Karviná však není jen tím městem, které reprezentují především horníci. Karviná je i městem univerzitním, zdejší Obchodně-podnikatelská fakulta Slezské univerzity je čím dál perspektivnějším místem pro studium managementu a příbuzných oborů.

O kulturu, která je teď sice upozaděná, ale stejně stále důležitá, se již léta stará Městský dům kultury nebo například Iniciativa Dokořán, která má své zázemí v areálu lodiček, rovněž zachyceném na fotografiích.

Odpočinek naleznete v jednom z městských parků. Stačí si vybrat - nemusíte jen do parku Boženy Němcové, ale nabízí se také dva lázeňské parky, jeden v Darkově a jeden v Hranicích. Ano, Karviná je tedy i městem lázeňským, které je známé svou skvělou léčbou problémů pohybového ústrojí.

Na své si přijdou také děti. A to nejen ty starší, které se mohou vzdělávat na zdejším gymnáziu nebo si vybírat z pestré nabídky volnočasových kroužků. Menší děti se vyřádí v dětském koutku v parku Boženy Němcové nebo mohou nakrmit zvířata v zookoutku o kousek dál. 

Karviná je městem, které "cizince" často překvapuje - množstvím zeleně, hezkými zákoutími, možnostmi životního standardu a vyžití. Přestože na fotografiích rozhodně není vše, můžete si alespoň připomenout místa, na kterých jste už třeba dlouho nebyli. 

Rádi fotíte? Pošlete nám své fotopostřehy z Karviné. Rádi je uveřejníme na našem webu Karvinského a havířovského deníku v rubrice Čtenář reportér. Zasílat můžete na e-mail: gabriela.stasova@denik.cz