A přitom si tato část prošla i historickými okolnostmi, které si dnešní mladí již nepamatují. Na konci minulého století byl například v prostorách zámku Městský Národní výbor, v prostranství pod ním pak umělé jezírko s labutěmi. Vedle pak kultovní Modrý pavilón, který, stejně jako jiné stavby, momentálně prochází neustálými změnami. 

Areál lodiček v současné době bojuje o to, aby přežil a v post-covidovém období se zde mohly opět konat akce na podporu zábavy místních obyvatel. Dá se říct, že tento areál je jedním z nejhezčích areálů v kraji, kde se dají pořádat kulturní akce s přidanou hodnotou krásného prostředí v přírodě. Jenom v létě pozor na komáry!

Na fotkách z dronu je navíc vidět přítomné nádherné panorama blízkých Beskyd, které lákají místní nadšence horské turistiky.

Také už se těšíte na léto, a to nejlépe bezstarostné, kdy si prostě jen natáhnete deku v parku nebo na "lodičkách" a necháte se unášet radostí ze života?

Máte také tip na krásné místo ve vašem okolí? Nafoťte nám jej a pošlete na e-mail gabriela.stasova@denik.cz. My poté vše zveřejníme na našem webu v rubrice Čtenář reportér