Perlové šperky pro výjimečné příležitosti, ale i pro denní nošení jsou na výběr v širokém sortimentu sladkovodních a mořských perel. Nechybí ani výjimečné perly ze soukromého ostrova Marutea, které se mohou pochlubit úchvatnými duhovými odstíny a bezkonkurenčním leskem.

K mání jsou také jedinečné perlové šňůry prvotřídní kvality od značky Mikimoto, kterou má v oblibě i britská královská rodina. A nechybí ani tolik oblíbené perlové šperky německé značky Gellner, specialisty na perly. Jsou držitelem mnoha ocenění za nejlepší design perlových šperků.

Ilustrační foto
​Hudební festival Leoše Janáčka představí světové premiéry

Návštěvníci se mohou těšit na skvosty od japonské legendární značky perlových šperků Mikimoto založené v roce 1893. Kromě klasických kousků budou k mání i novinky, které perly spojují s diamanty.

Perlové šperky Mikimoto se těší velké oblibě, proto je nosí na výjimečné události i celebrity nebo dokonce členové královských rodin, jako například královna Alžběta či vévodkyně z Cambridge Kate Middleton.

Obyvatelé Ostravy a okolí si budou moci prohlédnout ojedinělý perlový set-náhrdelník s velkou barokní perlou, diamanty a vzácným opálem v hodnotě 1 950 000 korun a náušnice s barokními perlami, diamanty a opály v hodnotě 1 550 000 korun.

Kdysi funkční tovární hala plná tkacích strojů se postupně proměnila v kapradinovou džungli.
Tkalcovské stroje utichly uprostřed rozdělané práce a zarostly mechem

Kromě stovek překrásných perlových šperků značky Gellner uvidíte také vyhlášené perlové skvosty z perel pocházejících z privátního ostrova Marutea, které se mohou pochlubit nejen špičkovou kvalitou, ale především překrásnými odstíny modré, zelené, fialové či růžové a výjimečně vysokým leskem s velikostí perel až 14 mm.

Ojedinělá prodejní výstava perel zde končí, zhlédli ji již zájemci v Praze, Brně a v Bratislavě.

Světlana Pospíšilová

Procházku v oblacích nabízí kromě stezky i nový visutý most.
Lenoši z Vysočiny zkusili stezku pro otrlé. Ve větru se nejdelší most dost houpe