V letním amfiteátru bylo pro děti do tří let připraveno první pimprlétní představení Loutky bez hranic - Nedopečený koláček.

Ve dvou představeních, od 15 a 17 hodin, zcela vyprodaného amfiteátru, sehrála roztomilou, vonící pohádku loutkářka Dora Bouzková, která byla za svůj výkon nominována na cenu Thálie v oboru loutkového divadla. Pohádka byla krásná, poetická, poučná a milá.

Pojednávající o jednom koláčku, který nevydržel v troubě, neposlouchal poučení, že všechno má svůj čas a utekl do světa. Nabízel se k snědku tu zajíčkovi, žabičce, prasátku.

Spoustu zajímavých a atraktivních míst naleznete v Rýmařově i Janovicích.
Kam na výlet? Do Rýmařova a Janovic za českým brokátem i architekturou

Ani vlk nechtěl ochutnat nedopečený koláček. Vrána ho odnesla na konec světa. Tam zůstal sám. Plakal a volal maminku. Pomohlo mu slunce, které svými životadárnými paprsky dokončilo dílo a koláček byl opět krásně dopečený a voňavý.

Pimprléto, to ale nejsou jen víkendové koncerty a divadelní představení.

Hned v pondělí 18. července navázala na úvodní jarmark tvůrčí dílna s výtvarníci Bárou Hubenou. V rámci ní si návštěvníci vytvořili jednoduchého maňáska nebo marionetu.

Drift Open v polském městě Kietrz, nedaleko polsko-českých hranic.
FOTO: Takhle vypadá Drift Open u našich polských sousedů. Auta, že zrak přechází

„Bára Hubená povede dílny celý týden vždy od 9.30 hodin dopoledne. V ceně vstupného na rodinnou dílnu je zahrnut už rovnou i příspěvek na materiál, " informovala Tereza Zlámalová, z DLO .

V termínu od 18. července do 14. srpna Pimprléto uvede 11 představení, z to dvě pro dospělé, 3 koncerty.

Podrobnosti: www.dlo-ostrava.cz

Josef Zajíc

Výstava Nábytek Jitona
RETRO: Takhle vypadaly naše domovy a kanceláře. Nábytek z Jitony byl fenomén