Dobrovolníci chtějí seniorům vyjít vstříc, a tak se často projdou několikrát obchodem, než najdou to, co hledají. Dobrovolnice Michaela Kmecová se svěřila: „Vždy, když jdu té paní nakupovat, snažím se jí koupit to, co má opravdu ráda. Někdy jí z obchodu i třikrát volám, abych se ujistila, že třeba daný jogurt je ten pravý. Mám pak z toho radost."

Naši dobrovolníci jsou skutečně velmi ochotní a laskaví - jak vyjádřil jeden senior v sms: „… děkuji za bezprostřední a hlavně milý postoj při donášce nákupu. Věřte, to vše se dá poznat i přes telefon".

Osamělých seniorů je v Havířově hodně a my se už moc těšíme, že se rozšíří náš program Dobrovolníci domů o nové zájemce z řad seniorů i dobrovolníků. Máme radost z každé nabídky pomoci, i když jsme všechny ani zapojit nemohli. Ale oni pomáhají – a to nejen příbuzným, ale i sousedům a známým. V Havířově se to prostě dobrovolníky přímo hemží a vlastně v celé naší zemi. Také ADRA obchůdky se proměnily v šicí dílny roušek, zaměstnanci i dobrovolníci jich ušili hezkých pár stovek, které jsme tak mohli věnovat potřebným.

Možná i přes ty roušky jsme si trochu blíž. Zjistili jsme, jak moc se vzájemně potřebujeme. Jak je skvělé, že máme tolik obětavých a profesionálních zdravotníků, ochotné prodavačky a lékárníky a že nám někdo vyváží popelnice a řídí autobusy a nosí poštu a … ten seznam by byl hodně dlouhý. A k tomu všemu tady máme dobrovolníky a jejich koordinátory, protože pomáhat je radost i v nelehké době. Děkujeme!

Hana Čadová, vedoucí pobočky ADRA Havířov