Poslední květnový víkend si milovníci rybaření mohli užít na Malém Balatonu v Orlové, kde byl místní organizací uspořádán rybářský závod pro děti do 15let. Počasí z počátku nevypadalo slibně, ale malí rybáři i v těchto podmínkách do této soutěže šli a nenechali se odradit.

Po registraci všech účastníků došlo k zahájení závodu, kdy v 7.30 byl oficiálně zahájen start. Zúčastnilo se 18 soutěžících, z toho bylo 14 chlapců a 4 dívky. Po pár minutách od zahájení se několika účastníkům zadařilo a už tahali z vody první úlovky. Po všech stranách břehů dohlížela porota, za přítomnosti obou starostů, starosty Petřvaldu Jiřího Lukše a starosty Orlové Miroslava Chlubny, kteří kontrolovali nejen dodržování pravidel, ale také rybářům popřáli hodně zdaru.

Rybaření není jen pro profesionály, ale zkusit si tento sport může opravdu každý. Rodiče nebo zákonní zástupci poctivě zapisovali do svých jmenovitých seznamů míry a druh ryb, které malí rybáři chytili. Ryby byly po chycení vždy vytaženy z vody, změřeny a opět vráceny zpět. Celé dopoledne bylo rozděleno na dva soutěžní časy, které rozdělila přestávka na občerstvení jak pro děti, které si pochutnaly na párku, a dalším občerstvení, které místní rybářský svaz připravil. Závěr byl napínavý, protože nikdo až do posledního odpískání netušil, jak ve výsledném vyhodnocení dopadne.

Po součtu všech bodů byly nakonec vyhodnoceny 3 místa… První místo si vybojovala Kortová Lenka s úlovky: Lin 28 cm, Lin 28 cm, Kapr 44 cm a Kapr 37 cm, Stříbrnou příčku si odnesl Hass Jan, kterému se podařilo vylovit z vody Kapra 38 cm, Lina 26 cm a Kapra 33 cm. Třetí místo obsadil Rosenweig Daniel s Linem 29 cm a 30 cm.

Tentokrát se soutěžilo způsobem, kdy se sčítala délka ulovených ryb. Pořadatelé se těší na další závod, který by se měl uskutečnit letos na podzim. Hlavně musíme poděkovat hlavnímu sponzoru Nadace OKD dále rybářské potřeby u Cvachty a městu Orlová.

Všem výhercům gratulujeme a budeme se těšit na příští setkání.

člen výboru Roman Owczarzy
ČRS MO Orlová