„V rámci zdravého životního stylu se sice všichni snažíme tolik nemlsat, ale úplně se ho vzdávat, to by byla určitě škoda. Jednotlivé suroviny jde přece vždy nahradit těmi zdravějšími. Mouku můžeme použít celozrnnou nebo špaldovou, třtinového cukru trochu ubrat a jako tuk použít ghí. To je totiž čistý máselný tuk nejvyšší kvality získaný přepuštěním čerstvého másla, který skvěle chutná i voní,“ říká Andrea Dostálová ze společnosti České Ghíčko.

Suroviny na cca 15 sušenek: 200 g špaldové mouky, 80 g Ghí od Českého Ghíčka, 50 g třtinového cukru, hrst větších sušených brusinek

Postup: V míse smícháme špaldovou mouku s třtinovým cukrem. Přidáme Ghí od Českého Ghíčka a ručně vypracujeme „máslové“ těsto. Z toho pak tvoříme kuličky, které klademe na plech vyložený pečicím papírem. Kuličky palcem ruky opatrně stlačíme a doprostřed vzniklého důlku vložíme brusinku. Pečeme v troubě vyhřáté na 180 ˚C asi 20 minut. Sušenky necháme vychladnout na mřížce a můžeme mlsat.

Tip: Při pečení cukroví můžete vyzkoušet také novinku Ghítelu od Českého Ghíčka. Jedná se o alternativu oblíbené pomazánky složenou z oříšků, medu, kakaa a ghí. Na výběr je arašídová (155 Kč), lískooříšková (188 Kč), kešu s kokosem (177 Kč), mandle s kávou (177 Kč) a arašídový krém s křupavými kousky (155 Kč). Všechny jsou v balení 230 ml, ovšem pro velké mlsaly jsou k dostání i litrová balení za 555 Kč.

Tip: Ghí od Českého Ghíčka koupíte na www.ceskeghicko.cz za 388 Kč (760 ml).