Ředitelka společnosti, paní Margarita Drastíková, ve své prezentaci představila myšlenku a poslání projektu Senior Park, který byl založen v roce 2006, a zároveň přítomné seznámila se způsobem jeho provozování.

close Den otevřených dveří v Senior Parku 2024. info Zdroj: Stanislav Sobol zoom_in Den otevřených dveří v Senior Parku 2024.

Po celé republice funguje celkem sedm areálů, které jsou projektovány jako jednopodlažní budova a poskytují bydlení pro seniory a osoby se sníženou schopností pohybu. V Rychvaldu byly návštěvníkům představeny také vnitřní i vnější prostory. Bezbariérové samostatné byty jsou o velikosti 1+KK a 2+KK. Jejich obyvatelé mohou sdílet bydlení společně se svými domácími mazlíčky.

Zaměstnanci Senior Parků pořádají besedy, koncerty, výlety, oslavy svátečních dní a jubileí a mnoho dalších akcí a setkání. Plní tím přání starších lidí, kteří se tak ještě zapojují do aktivnějšího způsobu života. Myšlenka projektu tak plnohodnotně doplňuje možnosti bydlení pro seniory v rámci celé České republiky.

Stanislav Sobol