Skladby pro děti, muže, ženy i seniory. Vše v přesně takovém provedení, jaké bude představeno na sletu v roce 2024. Autoři skladeb tak představili nejen skladbu jako takovou, ale i její hudební doprovod a samozřejmě kostýmy. Letos se předvedení zúčastnilo rekordních 900 cvičenců, to je nejvíc od sletu v roce 1994.

„Už teď cítím skvělou sletovou atmosféru. Skladby byly krásné a nápadité a jsme přesvědčená o tom, že na velké ploše při samotném sletu to bude velký zážitek,“ řekla při zahájení Hana Moučková, starostka ČOS.

Předvánoční drátování v Podbořanech.
FOTO, VIDEO: Drátování v Podbořanech bavilo malé i velké. Prim hrály korálky

V Sokole Praha Královské Vinohrady se v sobotu 26. listopadu postupně představilo 12 skladeb a to hned dvakrát. Jako první se předvedli nejmenší děti s rodiči ve skladbě Čmeláci. Pak přišli na řadu Mravenci, S tebou mě baví svět nebo skladba nazvaná Sokolhraní. Skvělé publikum podporovalo cvičence od prvních tónů hudby. Potlesk, pískání, hlasité volání – prostě nadšení!

„Cvičenci bývají před prvním představením vždy nervózní, přece jen je to důležitý moment. Ale atmosféra v tělocvičně byla neuvěřitelná, měl jsem radost za ně,“ říká Petr Svoboda, náčelník ČOS.

Všechny skladby byly natočeny a brzy vzniknou metodická videa, která najdete na YouTube kanále ČOS.

Česká obec sokolská

Vtipy žateckého autora Pepy Bílka.
V Galerii U Radnice v Žatci se budete smát kresleným vtipům Pepy Bílka