A také letos se zájemci dočkají speciálních výstupů s Lašským králem a za západem slunce. Na první výšlap na Lysou horu je možné se vydat již 5. července 2020. V loňském roce zatraktivnilo pořádající Turistické informační centrum Frýdek≈Místek turistický produkt Lysohorská nej… aneb co jste ještě nevěděli, kdy přesunulo po několika úspěšných letech místo startu výstupu z Ostravice do Malenovic.

Trasa je sice delší, ale mnohem více zajímavější. V průběhu zhruba tříhodinového pohodového výšlapu s průvodcem turisté objeví krásu Satinských vodopádů, poznají nejstarší hospůdku v Beskydech a seznámí se se zbojníkem Ondrášem, jelikož budou míjet legendami opředené Ondrášovy díry. Navíc bude pro všechny účastníky na vrcholu Lysé hory připraveno také jedno překvapení.

Ve spolupráci s Českým hydrometeorologickým ústavem se podívají pod pokličku předpovědí počasí na druhé nejvýše položené meteorologické stanici v České republice. Tradiční komentované výstupy, kterých je připraveno na sezónu celkem 8, doplní dva speciální. V úterý 18. srpna doprovodí účastníky na vrchol Lysé hory sám Lašský král, a o týden později, v pátek 28. srpna, se vydají za západem slunce.

Zájemci o výstup si mohou své místo rezervovat nejpozději 3 dny před plánovaným termínem na tel. čísle 558 676 909.
Začátek trasy je vždy v 8.30 hodin na parkovišti u hotelu Rajská bouda v Malenovicích. Za výstup v předem stanoveném termínu pro veřejnost zaplatí účastníci poplatek 80,-Kč, držitelé regionální návštěvnické karty Beskydy Card ji mohou uplatnit a získat výhodu 20 %.
Výstupy je možno objednat i pro skupiny v předem dohodnutých termínech.

Stanovené termíny pro veřejnost na rok 2020:

-> úterý 14. 7., 21. 7., 28. 7. (v případě nepříznivého počasí se akce z těchto termínů přesouvá na středu)

-> 18. 8. (v doprovodu Lašského krále, v případě nepříznivého počasí se akce přesouvá na 19. 8.)

-> 28. 8. (za západem slunce, start výstupu v 16.00 hod.)

-> neděle 5. 7., 9. 8., 13. 9., 20. 9., 11. 10. (bez náhradních termínů)

Lucie Talavašková