Opět vyrazí do ulic měst dobrovolníci, aby lidem nabídli sbírkové předměty, tentokrát magnetky se zvířátky, různobarevné propisovací tužky a přívěsky ke klíčům s baterkou.

Tváří podzimních Srdíčkových dnů je malý Adámek. Lékaři u něho ihned po narození objevili vzácné propojení žilního a tepenního oběhu v mozku, kterému se říká cévní malformace. Je to život ohrožující onemocnění.

Proto musel chlapeček ihned na operaci, bez které by mohl umřít. Po operaci se u něho objevilo masívní krvácení v mozku, což se u tohoto onemocnění stává a Adámek musel na další operace.

Huuk a Boy.
Psí osudy: Seznamte se s trojčaty. Dva vyhráli nový život, třetí odešel milovaný

Podzimní Srdíčkové dny 2022.Podzimní Srdíčkové dny 2022.Zdroj: reprofotoDlouhé dva měsíce bojovali v nemocnici o jeho život a nikdo nevěděl, jak to dopadne. Nakonec Adámek svůj boj vyhrál, musí ale hodně rehabilitovat, aby byl jako ostatní děti a opravdu se mu to daří. Jen ty rehabilitace jsou velmi drahé a zdravotní pojišťovny na ně přispívají buď částečně nebo vůbec.

Zakoupením sbírkových předmětů o.p.s. Život dětem pomůžete nejen Adámkovi, ale i mnoha dalším vážně nemocným dětem, které se bez laskavé pomoci ostatních neobejdou.

Pokud na ulici dobrovolníky nepotkáte, můžete navštívit eshop na www.zivotdetem.cz a sbírkové předměty si zakoupit, také se můžete podívat na www.srdickovedny.cz a přispět online zakoupením obrázku, nebo můžete pomoci zasláním dárcovské SMS na číslo 8 77 77 ve tvaru DMS ZIVODETEM 60. Podpořit nemocné děti můžete taky jakoukoliv finanční částkou na účet 83297339/0800, variabilní symbol 1234.

Život dětem o.p.s. děkuje všem, kterým osud našich nemocných dětí není lhostejný.

Maria Křepelková

Dny NATO 2022 se uskutečnily i za chladného počasí ke spokojenosti všech návštěvníků.
OBRAZEM: Technika, která nás chrání. Dny NATO 2022 čtenářským objektivem
Houbařská sezona 2022. Kolem Stonavy.
FOTO: Jsme národ houbařů. Z lesa lidé odchází s plnými koši. Kde všude rostou?