Ve filmu dále hraje rodák z Havířova Petr Panzenberger, herečky Pavla Gajdošíková a Alena Sasínová-Polarczyk. V kině Centrum film osobně uvede vedle režiséra Emila Křižky také kameraman polského původu Ryszard Perzynski.

Režisér Emil Křižka o Hraně zlomu hovoří ZDE. Hrana zlomu nedávno získala distributora pro světový trh, exkluzivním držitelem práv je nyní společnost Dutch Features. Křižka se svým předchozím filmem Ruchoth Raoth uvedeným na festivalech po celém světě slavil úspěchy v Minsku, New Yorku či Los Angeles a Štěpán Kozub, který v něm také hrál, získal za svou roli v roce 2018 hlavní hereckou cenu na festivalu indie hororových filmů v Las Vegas.

Vítězný tým FBO SKP Ostrava.
Policisté závodili v Hranicích. Pohár IPA míří do Ostravy, účastnila se i Orlová

Temné drama Hrana zlomu vyprávějící příběh dvou dysfunkčních rodinách mělo na podzim loňského roku světovou premiéru na Febiofestu a bylo uvedené v české omezené distribuci, další uvedení je plánováno na jaro letošního roku. Vyznavači temného žánru tak mají nyní v Karviné jedinečnou příležitost zhlédnout v kině snímek na pomezí hororu a thrilleru.

V Hraně zlomu sledujeme osudy manželského páru vychovávajícího dcerku v napjaté atmosféře a ve sterilním prostředí luxusní vily a příběh dospělého Viktora žijícího se svou matkou v polorozpadlém domě na samotě. Obě rodiny propojí náhlé dramatické okolnosti, které je dostanou na pomyslnou „hranu zlomu“.

Streetartista Michal Škapa a jeho grafické listy.
Zůstaňte silní. Dražba grafického listu pomůže ukrajinským vojákům

Film si Lynchovsky pohrává s divákovou představivostí a jeho děj je nelineární. Producenty Hrany zlomu jsou Vratislav Šlajer a Jakub Koštál ze společnosti Bionaut, kteří mají na kontě internetový seriál #martyisdead oceněný mezinárodní Emmy a kritiky vyzdvihovanou komedii s prvky hororu Shoky & Morthy: Poslední velká akce. Vratislav Šlajer se svými kolegy z Bionautu patří mezi popularizátory temného žánru v Čechách. Právě Šlajer stojí i za vznikem platformy pro fanoušky hororů, thrillerů, noir, dark fantasy či true crime z celého světa s názvem Planet Dark, která má tisíce odběratelů.

Pod labelem Planet Dark vznikl i nový celovečerní film Hrana zlomu, jehož koproducenty jsou Studio Beep a PFX. Snímek byl podpořen Státním fondem kinematografie a Moravskoslezským krajem. Na výrobě se spolupracuje s Moravskoslezskou filmovou kanceláří a Zlín Film Office.

Klára Bobková

Lidé, kteří milují nostalgii a retro ohlížení, vzpomínají na minulé časy prostřednictvém sociálních sítí.
RETRO: Zvuky, vůně a zážitky. Vzpomínky na obyčejné věci vrací do dětství
Oliver byl nesmírně roztomilý.
Psí osudy: Seznamte se s Oliverem. První půlka života peklo, druhá nebe na zemi