Svými parametry je centrum srovnatelné s nejmodernějšími sportovními zařízeními pro národní centra stolního tenisu. Aby otevření centra bylo zpečetěno i hrou utkal se hejtman MSK Ivo Vondrák proti primátorovi města Havířova Josefu Bělicovi. V nezvyklých dresech nastoupili a bojovali. Kdo vyhrál nebylo až tak důležité. Hlavní je skutečnost, že od 14. září 2020 bude centrum sloužit mladým stolním tenistům, špičkovým reprezentantům České republiky a také veřejnosti.

" Jsem moc rád, že takové centrum tady v Havířově máme. Věřím, že bude sportovcům sloužit dlouho a budou tady vychováváni nejen ti nejlepší hráči České republiky, ale že zde přivítáme i turnaje vyšší světové série světového poháru, " konstatoval primátor města Havířova Josef Bělica.

Plocha sportoviště je 2000 m2 a možno na ni rozmístit až 32 stolů na stolní tenis, Nabízí zázemí pro sportovce. Součástí komplexu je ubytování pro sportovce, bistro pro stravovaní, rehabilitační linka, posilovna, kancelářské prostory pro pracovníky České asociace stolního tenisu( ČAST). Výstavba stála 110 milionů korun. Náklady na výstavbu byly rozděleny mezi Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, město Havířov, Moravskoslezský kraj a klub SKTS Havířov.

Josef Zajíc