„U nás doma byl svátek Valentýna pojat jako svátek láskyplných vztahů v rodině. Vnučka Sárinka kresbičkami a dárečky obdaruje ty, na kterých jí záleží. Ona sama také dostane drobnosti pro radost. Dávat a dostávat dárečky lze přece po celý rok. V dnešní nelehké době je každé "vybočení" z reálu žádané. Valentýna si tak může užít celá rodina,“ říká Jarka Bernatíková.

close Kresbičky pro tetu a sestřenky od Sárinky. info Zdroj: Jarka Bernatíková, Havířov zoom_in Kresbičky pro tetu a sestřenky od Sárinky.

„Na prvního máje chodíme s přítelem do Chřibů na romantické procházky, ale máj je zatím v nedohlednu, tak jsme na milost vzali i Valentýna? Dostala jsem od přítele nádhernou kytku a k tomu háčkovaný šátek v podzimních barvičkách, z obou věcí mám velkou radost. A já jako zkušená žena vím, že pánové mají tu lásku rádi i přes jídlo, tak jsem kromě dobré večeře nasmažila i koblihy s povidly. Napadlo mě to i proto, že je fašank. Odezva byla veliká, byla jsem opěvována jako výborná kuchařka a po koblihách se jen zaprášilo. Hodně lásky všem,“ napsala nám Jarmila V. z Uherského Hradiště.

close Kromě dobré večeře jsem nasmažila i koblihy s povidly. info Zdroj: Jarmila V., Uherské Hradiště zoom_in Kromě dobré večeře jsem nasmažila i koblihy s povidly.

A i když už je Valentýn za námi, potěšit své blízké můžete kdykoliv. Nevíte si rady čím? Třeba vás Dům dětí a mládeže Astra ve Zlíně inspiruje. Tamní pracovnice Jana pro vás připravila návod k výrobě čtyř druhů valentýnských přání…

| Video: Youtube

… Petra nachystala zase recept na nepečený lotusový cheesecake.

| Video: Youtube

Dostali jste na Valentýna nějakou sladkost, kytičku či třeba jen obrázek od potomka? Pošlete nám vaše valentýnské snímky na e-mail jarmila.kuncova@denik.cz. Následně budou uveřejněny na našem webu i v tištěné podobě Deníku.