Akce se zúčastnilo zhruba dvacet rodinných týmů, který tvořili vždy tři nebo výjimečně dva členové – dítě, rodič a prarodič nebo jiný rodinný příslušník. Ve školní budově na každý tým čekalo sedm stanovišť s pohádkovými bytostmi. Úkoly tak zadávali například král, loupežník, červená karkulka, čert, čarodějnice, trpaslíci nebo řezbář Geppetto z Pinocchia. Po splnění sedmi úkolů poslala bílá paní tým do tělocvičny, kde musel zachránit princeznu Josefínku ze spáru hladového tříhlavého draka.

Každý tým dostával na stanovištích body a první tři byly oceněny cenami. Ocenění ale dostaly i týmy, které si připravily nejnápaditější kostým. Učitelský sbor nejvíc zaujal tým vodníků, poté rodinné trio na motivy pohádky o červené Karkulce a také trio superhrdinů.

Cílem však nebylo vyhrát, ale hlavně se pořádně pobavit. A to se určitě podařilo, všechny děti i jejich příbuzní odcházeli ze školy sice už za tmy, za to však s velkými úsměvy na rtech. Tato akce se bude konat zase za dva roky, příští rok ji vystřídá tradiční tajný výlet. O akce na Zelené tak není nouze.

Tomáš Chudý

Okolí Čertova mlýna a Kněhyně nabízí pro turisty neokoukanou přírodu a skalní útvary i rarity.
Kam na výlet? Pověstmi obestřený Čertův mlýn v Beskydech je pátý nejvyšší vrchol
Strážci vrcholu Ondřejník - Ondra a Hanička - oslavili první rok ve výšce 964 m n. m.
Turistický deník: Ondřejničtí strážci Ondra a Hanička slaví první narozeniny