Bohumín je městem opravdu špičkových tanečníků. Včera se o tom přesvědčila zhruba dvoustovka návštěvníků včerejšího Dne s Deníkem, který tentokráte zavítal na náměstí T. G. Masaryka v centru města. Taneční soubory Radost a Impuls všem zúčastněným ukázaly, že nejrůznější mistrovské tituly z tanečních soutěží drží opravdu oprávněně. Na besedu s redaktory Deníku a občany dorazil i starosta města Petr Vícha, který to má z radnice na náměstí opravdu, co by kamenem dohodil. Nejvíce se obával právě házení, konkrétně rajčat.

Čekal to zejména po diskusi na téma licitace bytů. V Bohumíně totiž radnice přiděluje byty tímto způsobem, a jak Vícha všechny přítomné ujistil, město na tom nehodlá nic měnit. „Byty prodávat nebudeme. Nedopustíme, aby lidem někdo koupil střechu nad hlavou. Licitace vyhovují, pokud si celý dům založí družstvo, může byty odkoupit a s otevřením rekonstruovaných bytů v bývalém hotelovém domě budou licitace opět o něco výhodnější,“ tvrdil Vícha. Debata se točila hlavně kolem bydlení a obyvatelé Bohumína například zjistili, že plánovaná změna vytápění města, která je do tří let nemine, pro ně nebude znamenat žádné zásadní zásahy do soukromí.

Vícha ale čelil palbě otázek z řad lidu i poté, co opustil pódium. Ožehavým tématem se v Bohumíně zdá být kanalizace a nový zákon o nakládání s odpadními vodami. Potichu ale nezůstali ani obyvatelé z městské části Skřečoň, kteří s napětím očekávají otevření objízdné trasy pro kamionovou dopravu, která povede jejich ulicemi po dobu výstavby nového železničního mostu. Záhy akci Den s Deníkem předčasně ukončil intenzivní déšť.