Byť bylo z počátku sychravo, náladu všech přihlížejících krátce po 14. hodině rozproudily mažoretky z Domu dětí a mládeže. A děvčata ve slušivých kostýmech střídaly další dětské soubory, zpěváci a tanečníci. Kromě jejich vystoupení měli všichni, kdo přišli, možnost vyplnit kupón, čímž byli automaticky zařazeni do slosování o novou Škodu Fabia. Ti, kdož si objednali předplatné Deníku, ať už na rok, či jen na čtrnáctidenní zkoušku, dostali nějaký ten malý dárek. Hostem akce byl i starosta Vít Slováček, který na pódiu hovořil o řešení systému dopravy a parkování v centru města.

„Nechali jsme zpracovat studii, která nám ukáže, kterým směrem máme jít a co v tomto máme udělat, jak situaci řešit. Víme, že současný stav není dobrý, a pracujeme na jeho změně,“ řekl Slováček. Ze strany čtenářů pak padlo několik dotazů také na jiné téma. Například, proč se ve městě nekonají během léta promenádní koncerty jako třeba v Karviné nebo Havířově. Starosta odvětil, že Český Těšín podle něj určitě netrpí nedostatkem kulturních akcí ani během léta. Další z dotazů se týkal chodníku na sídlišti Svibice.

„Vím o té neutěšené situaci, bude se to řešit,“ ujistitl mladou tazatelku starosta Slováček. A co lidi ve městě ještě trápí? Například to, že ti, kdo si koupili pozemky a chtějí na nich postavit dům, tak nemohou. Podle nového stavebního zákona totiž probíhá „inventura“ stavebních pozemků, a město neprovádí změny územního plánu. „Ten zákon je špatný. Vím, že je to problém více měst, nejen Těšína,“ řekl Slováček. Fotorepotáž ze včerejší akce najdete hned na následující straně.