„Je to velký úspěch nás všech,“ konstatoval kouč karvinské rezervy Marek Bielan. „První tři kola jsme se trošku rozkoukávali, potom nám pomohla remíza s Frýdkem-Místkem,“ vrátil se ke startu soutěže, do níž tým vstoupil porážkami s Baníkem B (1:2), Třincem (1:4) a Frýdlantem (1:2). Po remíze s Valcíři (2:2) přišlo v 5. kole první z celkového počtu deseti vítězství v Hodoníně (2:1).

„Do kádru jsme zabudovali mladé hráče, kteří si na třetí ligu zvykají a učí se. Když budou trpěliví a stejně poctivě dál trénovat, mají před sebou docela velkou budoucnost,“ chválil své svěřence po posledním vítězném duelu v listopadu ve Znojmě (3:0).

Trenér a sportovní manažer Miroslav Matušovič se po deseti letech v MFK Havířov rozhodl skončit. Kde bude jeho nové angažmá?
Čas na změnu. Matušovič odmítl nabídku Havířova a těší se na novou výzvu

Celkiové skóre týmu je 36:21. Střelecky ho táhli brazilský útočník Vinicius, autor sedmi gólů, o jeden méně dal Emmanuel Ayaosi, třikrát překonali brankáře soupeře jeho krajan Lucky Ezeh a Slovák Matej Franko.

I po konci podzimní části MSFL karvinské béčko trénovalo až do poloviny prosince, po Vánocích a Novém roce, kdy se někteří zahraniční hráči po dlouhé době podívali na chvilku domů, se znovu sešlo v mrazivém počasí 8. ledna.

Hráčský kádr zůstal během zimy stejný, na testech ve Slezsku je navíc Slovák Jakub Vodilka. Přesto trenérské duo Marek Bielan a Radim Grussmann přivítalo v pondělí jen čtrnáct hráčů. S áčkem se připravují Brazilci Kahuan Vinicius a Kauan Carneire, zranění trápí Martina Zedníčka, nemocný byl Marek Bielan mladší.

HCB Karviná - HC Zubří 25:20 (3. kolo extraligy, 23. 9. 2023). Domácí trenér Michal Brůna.
Dva poháry a extraliga. Bude to pořádný šrumec, říká trenér Baníku Karviná Brůna

Hráči mají za sebou silové i běžecké testy, první ostrá prověrka na hřišti je čeká v sobotu 13. listopadu, kdy na umělé trávě stadionu Kovony nastoupí v 9.30 hodin proti Frýdlantu nad Ostravicí, patnáctému celku osmnáctičlenné tabulky MSFL.

Do startu jarní části soutěže o víkendu 9. a 10. března by karvinští mladíci měli celkem odehrát deset přípravných zápasů, všechny v domácím prostředí. V plánu jsou ještě duely s FC Bílovec (20. 1.), Zlínskem (26. 1.), Vratimovem (31. 1.), polským KS Unia Turza Ślaska (3. 2.), Górnikem Zabrze B (10. 2.), Bosporem Bohumín (13. 2.), SFC Opava B (17. 2.), FC Hlučín (22. 2.) a MFK Havířov (3. 3.).


Načítám tabulku ...