Ve středu po velkém obratu z 0:2 na 3:2 porazili doma Frýdlant nad Ostravicí, s nímž se znovu utkají o mistrovské body na jeho hřišti 19. srpna. Ve druhém duelu po gólech Viniciuse, Molitorisze, Jurčáka, Lyszczarczyka, Kaňáka, Motyčky a Trčeka rozstříleli v sobotu slovenský Martin 7:1.

„Prvních deset minut jsme se rozkoukávali – mladý soupeř nás přehrával a byl silný na míči. Chvíli nám trvalo, než jsme zareagovali na hru Martina,“ vrátil se Marek Bielan, trenér mladého „béčka“ Karviné, k průběhu duelu s týmem ze třetí nejvyšší soutěže Slovenska.

Fotbalisté třetiligové Karviné v prvním z pěti naplánovaných přípravných zápasů před startem MSFL porazili doma Frýdlant nad Ostravicí 3:2.
Karvinská rezerva už zná prvního soupeře z MSFL. Předvedla mu parádní obrat

„Reakce byla správná. Převzali jsme otěže, odehráli opravdu výborný zápas a připsali si zcela zasloužené vítězství,“ okomentoval kouč výsledek 7:1. „Pro soupeře je ještě milosrdný, dalších pět tutových šancí jsme neproměnili. Ale opakuji, je to příprava, nic to neznamená. S pokorou se musíme dál poctivě připravovat na nesmírně náročnou sezonu v MSFL,“ dodal Marek Bielan.

Třetí přípravné utkání odehraje karvinská rezerva ve středu 19. července s Vítkovicemi, v sobotu ji čeká duel s Bánovou a generálku obstará v neděli 30. července souboj proti diviznímu „béčku“ Opavy.

Zápas 22. kola divize F MFK Karviná B - SFC Opava B 3:0.
Který fotbalista byl kanonýr divize F, kdo vychytal nejvíc nul? Podívejte se

Přípravný zápas:

MFK Karviná B – MŠK Fomat Martin 7:1 (3:0)

Branky: Vinicius, Molitorisz, Jurčák, Lyszczarczyk, Kaňák, Motyčka, Trček – Kračmer.

Karviná B: Neuman - Trček, Stropek, Kauan, Motyčka - Traore, Jurčák - Fukala, Jurga, Molitorisz - Vinicius. Střídali: Lyszczarczyk, Marych, Brzóska, Kaňák, Bielan. Trenér: Marek Bielan.