Trenér Josef Jadrný, jemuž těsně před zahájením sezony zmizel z kádru důležitý hráč Martin Berešík (pracovně do Lucemburska), se nakonec nemusel jeho absence tak obávat. „Pomohl nám vydařený úvod, ten zápas určitě neberu jako bernou minci, tohle trochu vybočilo z běžného divizního rámce,“ zůstal po utkání nad věcí. Stále platí, že Dětmarovičtí, kteří na Berešíkovi stavěli, jej budou muset nějakým způsobem nahradit.

Zajímavé ovšem je, že domácím chyběli hned čtyři hráči základní sestavy! „Ano, scházeli nám Tomáš, Uher, Leibl a kapitán Hrtánek, o to víc musím kluky vyzdvihnout. Se situací se poprali statečně, absentující hráče plnohodnotně zastoupili jiní a trochu mi nasadili brouka do hlavy,“ pousmál se Jadrný.

Pochválil celý tým, vyzdvihl pak za bezchybný výkon MackDonalda na postu stopera, mladého Ježe a střelce Staška. „Dal dva góly, to ale i Renda Macko. Chválit bych musel skoro všechny. Pro mě je důležité, že obrana fungovala skvěle. Na nule mi vždy záleží, takže ještě minutu před koncem při soupeřově rohu jsem na kluky z lavičky řval, aby zůstali koncentrovaní,“ dodal Jadrný.

Jeho tým odehrál utkání bez jediného žlutého napomenutí. „Byli jsme pořád na balonu a útočili. Přerušovat hru musel hlavně soupeř,“ vysvětlil to Jadrný.

SK Dětmarovice – FK Nový Jičín 6:0 (4:0)

Branky: 4. a 68. R. Macko, 12. a 40. Staško, 19. K. Skoupý, 53. MackDonald. Rozhodčí: Krupa – Mankovecký, Jurajda. ŽK: 0:2. Diváci: 50.

Dětmarovice: Majerczyk – Václavek, MackDonald, Moskál, K. Skoupý – Holec – Jež (72. Zach), Ciku, R. Macko (77. Madecki) – Řapek (60. Egri), Staško (77. Valoch). Trenér: Jadrný.

Kališovo jezero v Bohumíně, sobota 8. srpna 2020.
Koupání v Bohumíně? Kališovo jezero ideál, Vrbické jezero s otazníkem
Milan Rundić se z Karviné stěhuje o pár kilometrů dál. Jeho novým působištěm bude Bielsko-Biała.
Stoper Milan Rundić mění Karvinou za Polsko