„Musím říct, že soupeř není z nejhorších. Už jsme hráli s horšími,“ uznal trenér karvinské rezervy Čestmír Kročil.

K dispozici měl silnou sestavu včetně Tomáše Jursy, jehož použil do zálohy. „Rozhodli jsme se hrát jen na tři vzadu. Jursič nám moc pomohl, za poslední dva roky jsem v divizi neviděl lepšího chlapa,“ ocenil trenér kvality prvoligového borce.

Hosté měli v Heřmanicích převahu, Haša dal rychle gól, další přidal Wenglorz a přišly další šance. Místo třetí trefy ale Ostravané snížili. „Taková naše klasika,“ glosoval to Kročil.

Karvinští pak předvedli báječnou akci na jeden dotek, kdy míč putoval po trase Želizko – Jursa – Vlachovský až do brány – 1:3. „Pak jsme kopali penaltu. Haša ji nedal a místo 1:4 domácí na startu druhé půle snížili,“ přibližoval Kročil těžké okamžiky karvinského týmu.

Na vyrovnání ale Heřmanice nedosáhly. Rychlík Vlachovský dal brzy branku na 2:4. „Ale nebylo nám nejlépe. Naštěstí Vlacho proměnil svou šanci. Za poslední dobu udělal pokrok, když se drží toho, co je mu vlastní, tedy rychlosti a jednoduchosti, a nic dalšího nevymýšlí, je to skvělý hráč,“ chválil Kročil.

Prioritní je, že mladí se v divizi otrkávají. Podobné krůčky kupředu jako Vlachovský dělají třeba Bielan a Kaczmarczyk, což je slibné pro budoucnost karvinské kopané.

FC Heřmanice – MFK Karviná 2:5 (1:3)

Branky: 19. Půda, 51. vlastní Buzek – 6. a 90. Haša, 42. a 60. Vlachovský, 12. Wenglorz. Rozhodčí: Novák – Vlk, Dedek. ŽK: 3:1. Diváci: 165.

Karviná B: Neuman – Buzek, Stropek, Holiš – Wenglorz (64. Bielan), Jursa, Želizko, Kobza, Kaczmarczyk – Haša, Vlachovský. Trenér: Kročil.


Načítám tabulku ...
Vodáci z Karviné strávili část léta na Slezské Hartě.
Vodáci karvinského oddílu se představili na Slezské Hartě
Eduardo Santos (v bílém) rozhodl o bodovém zisku Karviné.
Viva Santos! Brazilec zachránil fotbalové Karviné bod v Liberci