Trenér Čestmír Kročil tak vysoký rozdíl nečekal. „Ten výsledek je pro soupeře hodně krutý. Může budit zdání, že jsme měli celou dobu navrch, ale v naší režii bylo jen posledních třicet minut. Hodinu hry se hrál vynikající fotbal nahoru dolů. Soupeř byl výborný, klidně mohl dát nějaké góly, hlavně tu šanci na konci půle, kdy nastřelil břevno. Být to 1:1, vyvíjelo by se utkání jinak,“ upozornil Kročil na fakt, že ani Opavané nebyli bez šancí.

Domácím ale pomohla úvodní branka z konce poločasu, po které se dostali na koně a zanedlouho přidali i druhý gól, avšak ten pro údajný ofsajd neplatil. Pak mohli právě Opavané srovnat, ale nepovedlo se jim to.

Přesto diváci sledovali fotbal třetiligové úrovně. „Kluci to na těžkém terénu měli o to obtížnější, ale hráli fakt parádně. Na dva, tři doteky, víc s tím dělat nešlo. Na startu druhé půle jsme přidali druhý gól, který nás uklidnil. Potěšily nás výkony všech mladých hráčů,“ pochvaloval si Kročil, který poslední půlhodinku hry seděl s kolegou Markem Bielanem na lavičce a společně se oba už jen kochali akcemi svého mužstva.

Karvinští mladíci předváděli výborný výkon, byli produktivní a nakonec se v poslední čtvrthodině rozstříleli. Martin Vlachovský v závěru dokonal hattrick.

Kročilovi vyšel tah s nasazením Olivera Putyery na hrot, který svým stylem hry působil soupeři značné problémy. „Je takový dotěrný, nevypustí žádný souboj. Chtěli jsme ho takto použít už v Rýmařově, ale museli jsme herní styl přizpůsobit jiné sestavě,“ dodal Kročil. Putyera se tedy na hrot dostal až nyní a proti Opavě se ihned dočkal dvou gólů.

MFK Karviná B – SFC Opava B 7:0 (1:0)

Branky: 39., 85. a 88. Vlachovský, 74. a 75. Putyera, 47. Holiš, 69. Kobza. Rozhodčí: Mikulášek – Koláček, Vychodil. ŽK: 1:2. Diváci: 55.

Karviná B: Neuman – Mrózek (75. Věčorek), Stropek, Holiš, Kaczmarczyk – Wenglorz (72. Streit), Buzek (75. Wybranczyk), Želizko, Vlachovský, Kobza – Putyera. Trenér: Kročil.

Karvinští odehráli přípravný duel v Polsku, v němž ladili formu na pokračování nejvyšší soutěže.
Bezbranková příprava karvinských fotbalistů v Polsku
Bohumínští fotbalisté mají fazonu.
Vítězná jízda Bohumína pokračuje. Veze další tři body