Mladíci z karvinské rezervy nesehráli úplně vydařené utkání, hlavně v první půli. „Z první standardky jsme dostali gól, což soupeři samozřejmě pomohlo,“ ušklíbl se trenér karvinských mladíků Čestmír Kročil.

S výkonem svého týmu v první půlí celkově moc spokojen nebyl. „Měli jsme hodně slibných ofenzivních akcí, ale zkazili jsme je špatným zpracováním nebo krátkým či naopak dlouhým balonem. Byť šance byly, nebyli jsme schopni srovnat,“ mrzelo Kročila.

Na vině byl částečně i těžký terén, který domácím komplikoval situaci, kdežto hosté se mohli věnovat bránění hubeného náskoku. „Terén byl opravdu těžký, podmáčený. Upozorňoval jsem hráče, aby nehráli moc dlouhých balonů, protože už je pak nikdo nechytí,“ doplnil Kročil.

Těšíňané (ve žlutém) zabrali v Šenově a zvládli zápas o šest bodů.
Šestibodový zápas zvládli

Poločasové pokyny v kabině se pak jeho svěřenci snažili přenést na hřiště ve druhé půli. „S tou už jsem byl spokojen více, byla tam trvalá převaha, ale zahodili jsme tutovky, nastřelili tyčku. Aspoň, že Kaczmarczyk srovnal,“ vzpomněl vyrovnávací branku deset minut před koncem.

Jeho tým znovu doplatil na zahazování šancí, což je u mladých hráčů dost častý jev. „Bylo to podobné jako posledně v Třinci, kde jsme zahodili také dost šancí. Tam jsme dostali vyrovnávací gól ke konci zápasu, dneska jsme pro změnu inkasovali hned na startu. Ale OK, v týmu jsou mlaďoši, pomalu se přizpůsobují mužskému fotbalu. To beru. Aspoň, že jsme neprohráli,“ usmál se nakonec Čestmír Kročil.

MFK Karviná B – TJ Valašské Meziříčí 1:1 (0:1)

Branky: 80. Kaczmarczyk – 3. Michálek. Rozhodčí: Hovorka – Müller, Bebenek. Bez ŽK. Diváci: 200.

Karviná B: Neuman – Putyera, Mrózek, Hujo (71. Paholík), Kaczmarczyk – Greguš (59. Ceniga) – Hejda (76. Motyčka), Vlachovský, Seriš, Bielan (63. Wenglorz) – Puchel. Trenér: Kročil.

Strakovi svěřenci v přípravě prohráli.
Prohra s Třincem v Jablunkově
Charitativní festival Rocktherapy v Orlové.
Festival Rocktherapy: Peníze pro potřebné se nevydělávají lehce