Poté, co se trenér Čestmír Kročil přesunul k dorostencům, aby vylepšil jejich ligové výsledky, se do role hlavního trenéra béčka posunul Marek Bielan, dosavadní asistent u týmu.

A pokračoval v započaté práci. Karvinští mladíci hráli znovu v tempu, nad soupeřem měli celý zápas jasně navrch, avšak do skóre se to moc nepromítlo, neboť za zády zkušeného předsedy polaneckého klubu a také kvalitního gólmana Řehulky skončil jen Tavaresův pokus.

„Musím říct, že Polanka hrála velmi trpělivě a organizovaně. Nemohli jsme se do její obrany vůbec dostat. Navíc terén byl těžký a my měli trochu problém s rychlou hrou na jeden dva doteky, na kterou jsme zvyklí. Měli jsme těch doteků víc a oni se s námi stačili přesouvat,“ viděl nový trenér karvinského béčka příčiny bezbrankového poločasu.

I když jeho svěřenci měli balon prakticky trvale na svých kopačkách a Polanka se pomalu nedostala za půlku, k vítězství se domácí protrápili. „Až někdy od 65. minuty začaly soupeři ubývat síly, už se s námi nedokázali tak bryskně pohybovat, a my měli větší šance, třeba Vlachovský nebo Kobza. Nastřelili jsme i břevno a nakonec zaslouženě zvítězili, ale kredit zaslouží i Polanka. Odjezdili to stejně, jako třeba pohár proti ligistovi,“ všiml si Bielan.

MFK Karviná B – SK Polanka n. O. 1:0 (0:0)

Branka: 56. Tavares. Rozhodčí: Lukašík – Černoevič, Žurovec. ŽK: 2:2. Bez diváků.

Karviná B: Neuman – Věčorek (46. Kobza), Stropek, Bielan (75. Molitorisz) – Putyera (82. Petrík), Jursa, Buzek (55. Zych), Mangabeira, Kaczmarczyk – Vlachovský, Tavares (70. Wenglorz). Trenér: Bielan.


Načítám tabulku …