Bohumínští naposledy uspěli v derby proti Dětmarovicím. Od té doby se jim nedaří. Nestačili na Hranice, Nový Jičín a ve středečním vloženém kole ani na Bruntál.

„Udělali jsme nějaké změny v sestavě. Chtěli jsme už konečně neinkasovat hloupé góly, změnili jsme i rozestavení, bohužel jsme ale zase neuspěli,“ řekl zklamaný vedoucí Bosporu Patrik Poštulka.

Domácí byli v zápase, který sledovaly více než čtyři stovky diváků, lepší a po zásluze vyhráli. Úvodní gól vstřelil už v šesté minutě Hrabovský a druhý přidal krátce po přestávce Lavrovič . Obě branky přitom padly po rohu. „Ten druhý gól definitivně rozhodl,“ uvedl Poštulka.

Bospor měl dost příležitostí, žádnou ale nedotáhl do zdárného konce. Obrovskou šanci měl třeba Latocha, který přestřelil bránu, a neujala se ani akce Halašky, jenž běžel sám na domácího gólmana! Míč však poslal přímo do Jaška.

V předešlých zápasech Bohumín góly dával, tentokrát se ale neprosadil a zůstává bez bodu. A trenérská lavička si uvědomuje, že je na čem pracovat. „Už nevíme, jak bránit. Zkusili jsme všechno, ale prostě to teď nějak nejde,“ rozmáchl bezmocně rukama Patrik Poštulka.

SO Bruntál – Bospor Bohumín 2:0 (1:0)

Branky: 6. Hrabovský, 49. Lavrovič. Rozhodčí: Kostelník – Kotala, Žurovec. ŽK: 2:2. Diváci: 420.

Bohumín: Švrčina – Leibl, Košťál, Moskál, L. Poštulka, Ferenc – Palej, F. Hanus, Padých – Latocha (57. Halaška), Lišaník (76. M. Hanus). Trenér: Špička.