Dopolední zaváhání Bohumína v Dětmarovicích přivítali, ale to i Rýmařov, takže bylo jisté, že v duelu dvou předních týmů se bude hrát vlastně o šest bodů. „Stál proti nám těžký, vyspělý soupeř, podle mě ještě těžší než Bohumín. A šlo o to, kdo se díky třem bodům přiblíží špici. Naštěstí jsme to byli my,“ oddechl si po náročné bitvě trenér Dětmarovic Josef Jadrný.

Na soupeře svůj tým pečlivě připravoval. Hráči se snažili eliminovat největší hrozbu Jiskry, špílmachra a střelce Jeřábka. Ten se sice stejně prosadil, ale jen z penalty, jinak ho domácí uhlídali. „Soupeř hrál nebojácně, je vidět, že by se rád vrátil do MSFL, jenže podobné cíle má v letošní divizi více týmů. Nám pomohl úvodní zkrat soupeře, který fauloval v šestnáctce, a my dostali okamžitě možnost penalty. Dlouho jsme však nemohli přidat druhý gól,“ popisoval Jadrný.

K němu Rýmařovu dopomohli sami domácí, když po nedorozumění MackDonalda s Majerczykem hasili požár ve vápně faulem a také hosté proměnili penaltu.

Dětmarovičtí fotbalisté (v bílém) se mohli v sobotu radovat z výhry nad Rýmařovem.Zdroj: Tadeáš Bednarz

Důležitým momentem se ale stal gól do šatny, který o pár minut později vykouzlil R. Macko. „Myslím, že jsme tím získali psychologickou výhodu. Kluci dnes neskutečně dobře kombinovali, dávali si záležet na tom, aby to bylo precizní. Spoustu akcí jsme nedotáhli vinou zkažené finálky, jinak jsme hráli opravdu výborně,“ chválil mužstvo Jadrný.

Rýmařov se nevzdával, vytvořil si dvě stoprocentní šance, u kterých Dětmarovice podržel Majerczyk mezi tyčemi, a pak přišel třetí gól domácích, kterým měli Jadrného svěřenci získat klid.

Nestalo se. Prakticky po výkopu Rýmařov snížil na rozdíl branky a bylo to opět drama. „Tím pádem byl závěr zápasu hektičtější, soupeř se tlačil dopředu, otvíral obranu, my do ní podnikali brejky. vítězství jsme už ubránili,“ ulevilo se Jadrnému.

SK Dětmarovice – Jiskra Rýmařov 3:2 (2:1)

Branky: 4. z pen. K. Skoupý, 45. R. Macko, 63. Staško – 41. z pen. Jeřábek, 65. M. Furik. Rozhodčí: Koláček – Šimoník, Šafrán. ŽK: 4:3. Diváci: 268.

Dětmarovice: Majerczyk – K. Skoupý, MackDonald, Leibl, J. Uher – Jež (79. Egri), Ciku, Mensah, R. Macko – Tomáš (65. Řapek), Staško (90. Moskál). Trenér: Jadrný.


Načítám tabulku …